Святкові події

У європейському стилі

Україна відзначала найважливіше державне свято нашої країни – День Незалежності. Гучно це свято справляли не лише на теренах нашої держави, але й за її межами. Сьогодні важко знайти таку країну, де немає жодного нашого співвітчизника. Українська діаспора у Словенії налічує близько 5 тисяч осіб, тому туди з нагоди свята спеціально із Канади був запрошений відомий на весь світ ансамбль українського народного танцю "Барвінок", а також гордістю для Сокальщини можна вважати запрошення вокально-хореографічного гурту "Червона Рута" з міста Соснівки, які неодноразово достойно представляли нашу державу та українську культуру в Європі.

З допомогою колективів глядачі мали змогу насолодитись танцювальною творчістю більшості регіонів нашої держави – Галичини, Буковини, Закарпаття, Полісся і т. д.

Символічно, перший концерт за участю гуртів відбувся у містечку Штанієль, де 26 червня 2010 р. українці урочисто відкрили погруддя великому поетові Тарасу Шевченкові та академічному художнику, перекладачеві "Кобзаря" Шевченка на словенську – Йоже Абраму, що це сприятиме подальшому зміцненню словенсько-українських відносин. А середньовічне місто Штанієль стане місцем паломництва для всіх словенців та українців, які не забули минуле.

Другого дня своїм мелодійним співом, який переплітався з запальними українськими танцями, ансамблі ство-
рили чудовий настрій у місті Жалєц.

Після культурної програми усі учасники та поважні гості побували на святковому фуршеті, де, незважаючи на відстань у тисячі кілометрів, яка розлучила всіх наступного ж дня, українці з різних куточків світу, зібравшись за одним столом, за старою народною традицією заспівали українську пісню "Ой чорна я си чорна".

Організатором такої важливої події та духовного національного об'єднання стала спілка українців Словенії "Берегиня", зареєстрована у березні 2012 року, яка налічує 45 осіб.

За словами її засновника Галини Маловшек, "Берегиня" була створена, щоб берегти українську мову та культуру навіть за кордоном держави та прививати молоді, яка має українське коріння, любов до неї.

Своєю діяльністю "Берегиня" ще раз доводить, що не важливо де ти живеш -в Україні, Словенії, Канаді, чи в будь-якій іншій країні – головне, щоб кожен із нас пам'ятав про своє коріння, в душі зберігав дух українського народу, а в серці – історичну пам'ять та любов до Батьківщини.

Доки ми дбатимемо про культуру та традиції нашого народу, доти й існуватиме українська нація.

Уляна ТЕРЕХ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews