Святкові події

У Сокалі пройшов конкурс сучасної релігійної пісні “Пісня серця”

25 травня старовинний Сокаль відчував себе справжньою столицею Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. Сюди з найвіддале­ні­ших населених пунктів з'їхалися священики, діти, у супроводі батьків та викладачів му­зичних шкіл, з Бродівського, Буського, Ка­м'янка-Бузького, Радехівського, Сокальського, Жовківського районів та м. Червоноград, щоб взяти участь у Міжнародному дитячому конкурсі сучасної релігійної пісні "Пісня серця". Таке духовне дійство у нашому місті прохо­дило вперше.

…Над святковою сценою районного Народного дому – емблема "Пісня серця-2013", обрамлена віночком біло-рожевих лілій. У правому кутку, на підвищенні, образ Ісуса Христа на Оливній горі, а нижче – кошик із польовими ромашками, які додавали витон­ченості та ніжності. Ці білі квітки, що тягнуться до сонця, асоціювалися з дітьми, які тягнуться до духовного та прекрасного, просять у Господа заступництва та благословення.

…Наближалася година урочистого від­криття. У фойє та залі ставало все веле­людніше. Батьки переодягали дітей до висту­пу. Вчителі давали конкурсантам останні настанови перед виходом на сцену. Мою увагу привернула чепурненька україночка. Це була Мар'янка Владика. Біля неї стояла бабуся Марія Андрушко, з села Стремінь. Вона розповіла, що дівчинка дуже любить співати, бере участь у всіх культурно-просвітницьких заходах села, була лауреатом фестивалю "Мамині зіроньки". Сюди їх привіз місцевий парох отець Тарас, який, власне, й написав для конкурсу пісню, яку виконуватиме Мар'янка.

У цей час пролунали позивні конкурсу "Пісня серця", на сцену вийшла чарівна ведуча Руслана Антонюк, яка оголосила, що з благословення Божого та владики Сокаль­сько-Жовківської єпархії УГКЦ Михаїла Кол­туна розпочинається Міжнародний дитячий фестиваль релігійної пісні "Пісня серця-2013", який проходить під гаслом "Віра, якою я живу" і присвячений Року віри та 1025-річчю хре­щення України. Ведуча розповіла історію конкурсу, який бере свій початок з 2000 року. Пройшло чимало часу, але він став благо­словенний часом, набув спершу статусу всеукраїнського, а згодом й міжна­родного. Сьогодні відбуватимуться змагання між конкурсантами на єпархіальному рівні.

Радо вітав усіх, хто прибув для участі у конкурсі, хто подолав нелегкий шлях, щоб приїхати до Сокаля, голова катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії отець Михайло Микита. Він зазначив, що конкурс є ювілейним, хоч відбувається у Сокалі  впер­ше. Заявки подали 52 учасників з 15 деканатів нашої єпархії. Зокрема, двоє – з Белзького, четверо – Сокальського, один – Тарта­ківського деканатів, п'ятеро – з Червоно­града. Мета конкурсу – примноження культур­них і духовних цінностей українського народу через популя­ризацію сучасної релігійної пісні. "Нині ми будемо слухати і милуватися красою юних душ, які прославляють Бога і щиро вірять у нього", – сказав отець Михайло. І запросив усіх до спільної молитви.

Далі учасників конкурсу привітав Сокальський міський голова Богдан Зарічний, який висловив упевненість, що конкурс виявиться цікавою мистецькою подією, відкриє нові імена і стане запорукою творчого злету юних співаків, бо тут зібралися діти, щоб прославляти Бога і популяризувати християнські цінності.

А за мить ведуча представила ком­петентне журі: заслуженого артиста України, соліста Львівського Національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької Олега Лихача, композитора, доцента кафедри хорового співу ЛНУ ім. Ів. Франка, члена оргко­мітету Різдвяного фестивалю "Велика коляда" Юрія Антківа, композитора, директора Жовтанецької школи мистецтв Євгена Застав­ного, композитора, керівника священичого вокального тріо "Новий час" о. Романа Назар­кевича, композитора, автора пісенних збірок, сестру Емануїлу Харишин іі Згромадження Сестер-служебниць Непорочної Діви Марії, священика кафедрального храму святих апостолів Петра і Павла у м. Сокаль о. Андрія Дутчака, викладача Рава-Руської дитячої музичної школи, учасника народного сімей­ного ансамблю "Кожушки", переможця кон­курсу "Пісня серця" – 2006 р. Ларису Кожушко, композитора, диригента, керівника естрадно-симфонічного оркестру Радехівської школи мистецтв, переможця конкурсу "Пісня серця" – 2006 р. Марію Гев, виконувача обов'язків начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА, викладача вищої категорії Мирославу Михайлюк. Цього дня на їхню долю випала нелегка місія – вибрати з поміж конкурсантів обдарованих дітей, які пред­ставлятимуть нашу єпархію у наступному етапі конкурсу.

Після урочистого відкриття розпочалися виступи 14 конкурсантів молодшої вікової групи (7-10 років) з Рави-Руської, Черво­нограда, Сокальського, Жовківського, Бро­дів­ського та Кам'янка-Бузького районів. Емоцій та хвилювань, звичайно, було багато.

А за дві години розпочалися змагання серед учасників середньої вікової групи (11-13 років), тут виступили 19 юних співаків з 15 парафій єпархії. Потім їх змінили конкурсанти старшої групи (14-17 років). Їх було стільки ж, як і у попередній. Ведуча Руслана Антонюк підтримувала кожного учасника, зачитувала їхні анкети, розповідала у яких конкурсах вони брали участь, чим люблять займатися, про що мріють, та яке у них життєве кредо. Це допомагало журі та глядачам зусібіч “поба­чити” конкур­сантів. У проміжках між виступами Р. Антонюк читала власну поезію на духовну тематику, що створювало відповідну атмосферу.

Галина Рожак, з Червоногра­да, має гарні вокальні дані, співає у церков­ному хорі. Крім того дівчина грає на бандурі, брала участь у багатьох інструментальних конкурсах. Нині вона учасниця цього пісенного конкурсу, який має християнську тематику, близьку для її серця. Вперше приїхала й Катерина Басюк з Кам'янка-Бузького району. Дівчина каже, що всі ми – діти Божі й Господь з любов'ю ставиться до кожного з нас. І просто чудово, що є такий релігійний конкурс. Адже нема нічого кращого, ніж співати про Бога і славити його у піснях і віршах. Батьки підтримали її бажання взяти участь у "Пісні серця".

Чудова музика, гарне виконання, вишу­кані костюми – все це створювало неповторну гармонію свята пісні. Солісти виконували одну пісню – в інструментальному супроводі, акапельно або під фонограму-мінус. Їх тема­тика повинна була відображати суть хрис­тиянського покликання, християнські цінності. Після закінчення музичних змагань перед глядачами виступив переможець патріаршого рівня конкурсу "Пісня серця-2010" Олексій Шпирка.

Конкурсанти, їх батьки та священики з хвилюванням очікували на оголошення резуль­татів конкурсу. Дехто ділився своїми вражен­нями. Отець Тарас зі Стременя сказав, що слухати християнську пісню, у виконанні дітей, є велика приємність і радість. Скільки тут обдарованих дітей, які у них чарівні голоси! Священик вболівав за Мар'янку Владику, зі Стременя – обдаровану дівчинку. Вважає, що не можна втратити це обдарування. Він старається сприяти розвитку її таланту. Дівчинка виконувала пісню серцем, ніби сама була її автором. А це дуже важливо.

Ведуча конкурсу Руслана Антонюк подя­кувала матерям, які виростили і виховали гарну молодь, яка носить у серці Бога і нині прославляє Господа у піснях. І подарувала пісню на слова Стефанії Лепех та музику отця Романа Назаркевича "Благословення матері". Зал нагородив виконавицю аплодис­ментами. Здавалося, її ніжний, від серця голос справді торкнувся кожного, хто був у залі.

І ось настала особлива мить. Отець Михайло Микита та голова журі – заслужений артист України, соліст Львівського національ­ного театру опери і балету ім. С. Крушель­ницької Олег Лихач – оголосили переможців.

Отець Михайло зазначив, що конкурс "Пісня серця", започаткований з легкої руки сестри Луїзи Цюпи та катехитичної комісії УГКЦ, живе і розвивається. Щоразу багато талановитих дітей можуть взяти участь у ньому, щоб у пісні висловити свою любов до Господа. І нині на сцені – була добра аура, у якій панувала любов. Він подякував нинішнім конкурсантам за гарні пісні та виступи, за те, що заохочують інших дітей до християнського життя і молитви, боротьби за правду Божу і спасіння.

"Вийти на сцену – це не так просто, іноді це можна назвати подвигом. Співати пісні, які присвячені Богу, Матері Божій та духовним цінностям українського народу, – подвиг подвійний. Його нині зробили ці юні вокалісти. Щасти їм і надалі, творчого злету", – сказав заслужений артист України Олег Лихач.

За свій талант, майстерність співу, вміння триматися на сцені, за свою працю та любов до Бога і пісні конкурсанти заслужено отрима­ли нагороди. Їх вручали голова журі Олег Лихач, організатор, голова катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ отець Михайло Микита, виконувач обов'язків начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА, викладач вищої категорії Мирослава Михайлюк. Усі учасники отримали грамоти та цінні подарунки. У трьох вікових групах визначено по п'ятеро переможців. Перше місце у віковій групі 7-10 років виборола Юлія Ващук (м. Червоноград), у віковій групі 11-13 років – Святослав Грицак (с. Потелич Жовківського району), у віковій групі 14-17 років – Катерина Басюк (с. Батятичі Кам'янка-Бузького району).

Журі також відзначило у кожній віковій категорії трьох конкурсантів особливими відзнаками. Їх отримали Анастасія Леонова, Марія Гоцій, Наталія Голюк, які вразили журі своєю майстерністю виконання. Висловила захоплення високим рівнем виконання
пісень і побажала дітям і далі розвивати свої таланти й перемагати на багатьох інших конкурсах народний депутат України Ірина Сех: "Сьогодні у залі Народного дому Сокаля велике свято – свято духовності,  дитинства і великої любові до Христа. Я бачила різно­манітні фестивалі і різні конкурси. Проте "Пісня серця-2013" – надзвичайно потужний, могутній і потрібний конкурс. Він показує, що ми є велика, могутня і сильна нація. Ми – українці, ми вміємо і любимо співати, і любимо нашу українську пісню. Дякую батькам і наставникам за це".

Також Ірина Сех, яка допомогла придбати подарунки, вручила переможцеві патріар­шого відбору конкурсу у 2010 році Олексію Шпирці, з Кам'янки-Бузької, та переможцям "Пісня серця – 2013" книгу "Русалка Дністро­ва", що перевидана з ініціативи Преосвя­щенного владики Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна.

І це ще не всі нагороди, які отримали конкурсанти. Кожен з них міг любуватися букетом яскравих гербер від крамниці "Квіти" (підприємець Світлана Кокотень) та отримав коробку тістечок "Бім-Бом" від ПП "Ніка" (директор Марія Шамборовська). А ще 15 переможців – подарунки за сприяння народ­ного депутата Степана Курпіля. Вітання від нього передав його помічник Олег Кожушко.

Проте найбільше теплих оплесків діста­лося переможцям конкурсу. Крім того, Юлія Ващук та Святослав Грицак отримали цінні подарунки від родин Ігоря Ляховського та Валерія Штокала, а Катерина Басюк – сертифікат на поїздку до Італії, яку їй вручив директор БФ "Карітас-Сокаль" митрофорний протоієрей, отець Ярослав Кащук. Він побажав, щоб Господь Бог завжди тримав у своїх долонях кожного з цих юних обдарувань. І додав: "Святіший отець Іван-Павло ІІ часто повторював такі слова: "Без хліба можна прожити, без науки можна прожити, але без духовної пісні, без віри і Бога не можна жити ні тут, ні у вічності".

Такі пісенні дитячі конкурси – це злет душі української та небайдужість дорослих, які хочуть допомогти обдарованим дітям розкри­ти свій талант, виховують у дітей шанобливе ставлення до української пісні та християн­ських цінностей. Завдяки підтримці багатьох людей із щирим серцем дитячий конкурс у Сокалі відбувся на належному рівні. Свою вагому лепту у це внесли ТзОВ "Дукат", під­при­ємство "Сокальські ковбаси", підприємці Віктор Зіньків, Володимир Куртяник та інші.

14-15 червня переможці представляти­муть Сокальсько-Жовківську єпархію УГКЦ на Патріаршому рівні у Львові. Нехай ці юні соловейки з Сокальсько-Жовківської єпархії виспівують та звеселяють нас у кожному домі, збагачують рід наш український. Хай співають на многії літа матері-Україні во славу Божу.

Любов ПУЗИЧ.

 

На знімках: нагородження конкурсантів; лауреати I премії Юлія ВАЩУК і Святослав ГРИЦАК; нагороди вручає голова журі Олег ЛИХАЧ; лауреат I премії Катерина БАСЮК з членами журі.

 Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews