Влада працює

Громада села – це велика родина

Керувати селом – нелегка праця, бо проблем у людей вистачає. Щоб б там хто не казав, але це дуже відповідальна робота, яка не кожному під силу. В органах місцевого самоврядування Сокальщини працюють досвідчені люди, багато з них керують селами та містами уже кілька скликань,  а це значить, що сільські та міські голови мають довіру людей. Кожен з них працює на благо громади. Напередодні Дня місцевого самоврядування я поцікавилася, які питання вдалося вирішити сільським головам в цьому році? Що важливого зробили для села, громади?

Своїми думками поділилися:

 

Ольга ВАЩИШИН, Домашівський сільський голова:

– В селах Домашівської сільської ради цьогоріч зробили чимало добрих справ. Для мене громада села  це велика родина, тішуся разом з ними, коли все добре, і переживаю, коли у когось щось не так.

В селі Діброва за моїм клопотанням і за сприяння голів районної ради та райдержадміністрації проводиться реконструкція електромереж, яка досі була в аварійному стані і потребувала ремонту уже декілька років. За кошти районного бюджету виготовили технічну документацію на роботи, які виконує ВАТ "Львівобленерго", працівники ставлять додаткові електропідстанції, замінюють кабелі та ін. Крім цього, в Діброві цьогоріч здали в оренду 100 гектарів землі ПП "Гові".

У Домашеві реконструювали водонапірну башню, побудували додаткову електропідстанцію для Народного дому. В дошкільній установі та школі за рахунок коштів районного і місцевого бюджетів, завдяки директору та відділу освіти замінили вікна і двері, зробили ігровий майданчик.

В Острівку працює фермерське господарство "Пшеничне перевесло", в якому трудяться троє братів Кісілевичів. Вони  господарі, дбають про землю, людей, вчасно сплачують податки, орендну плату, побільше б нам таких ініціативних людей.

Найбільшою проблемою є дороги, вони потребують капітального ремонту і значних коштів. Чере їх поганий стан нерегулярно курсують маршрутки до Воронова. Разом із директором школи Богданом Петрашкевичем і відділом освіти РДА працюємо над тим, щоб зробити в школі внутрішні туалети і добудувати приміщення двох класів. Одним словом, хочу, щоб села сільської ради розвивалися і людям в них комфортно жилося.

 

Іван ЧЕРНІЄВСЬКИЙ, Тудорковицький сільський голова:

– Підсумовуючи роботу, можна сказати, що в селах за цей рік зроблено чимало. У Войславичах розширили мережу вуличного освітлення, закупили 20 ліхтарів, прочистили 2 км відвідних каналів за кошти районного бюджету (40 тис. грн.). Розпочали роботи з будівництва підвідного газопроводу з Теляжа до Войславич. У дитячому садку "Сонечко" встановили металопластикові вікна, придбали новий холодильник. У школі триває будівництво спортзалу.

У Пісочному завершили капітальний ремонт Народного дому. 62 сім’ї, що виявили бажання створити в цьому селі родинне поселення однодумців, отримали земельні ділянки для індивідуального будівництва.

Проводили роботи щодо покращення стану доріг місцевого значення, які прийняті в цьому році на баланс сільської ради від агроформувань, загальною протяжністю 21 км.

Депутат сільської ради Альвіан Сак разом з дружиною Оленою та синами в день св. Михаїла відсвяткували довгожданне новосілля, тепер вони живуть у новозбудованій хаті в Пісочному. Вісьмом жінкам, які проживають на території Тудорковицької сільської ради, колишній голова Львівської ОДА вручив відзнаки "Матигероїня".

Ми і надалі дбатимемо про збільшення дохідної частини бюджету, а вільні кошти спрямовуватимемо для вирішення нагальних проблем.

 

Надія ГІБЛЯК, Скоморохівський сільський голова:

– Цей рік для нас був насиченим на визначні події, усією дружною громадою відсвяткували 400ліття Перетік і 600ліття Скоморох. З нагоди ювілею в Скоморохах за кошти підприємців, громади встановили фігуру Божої Матері, яка стала оберегом села. У фельдшерсько-акушерському пункті Перетік перекрили дах. Було виділено 35 тис. грн., за них встановили металопластикові вікна в дошкільній установі с. Скоморохи. Для Народного дому с. Перетоки закупили два булер’яни для опалення приміщення цього культосвітнього закладу.
На відтинок дороги СокальПеретоки обласна рада виділила 130 тисяч гривень. На жаль, ремонт провели лише до центру с. Ільковичі, а дорога в Скоморохах і Перетоках, де величезні ями, досі так і не поремонтована. В приміщення сільської ради цьогоріч підвели газ, а зараз тут завершують ремонтні роботи.

 

Юрій ГОРОДЬКО, Варязький сільський голова:

– В 2011му році поремонтували вулицю Зелену, засипали її щебенем. Капітально поремонтували систему опалення дошкільної установи, ще триває ремонт в Лешківському ФАПі. В центрі села, біля костелу, і на сільському цвинтарі всією громадою провели благоустрій території: викорчували дерева, кущі, чагарники. На утримання футбольної команди шукаємо кошти, щоб сільська молодь займалася спортом.

Найбільшою проблемою є те, що селяни продають корови, бо ВАТ "Галичина" (м. Радехів) вчасно не виплачує людям гроші за молоко.

 

Галина ЛЕВУСЬ, Княжівський сільський голова:

– Минулоріч в дошкільній установі капітально поремонтували систему опалення, встановили котел, батареї, на це було виділено 120 тис. грн. з районного бюджету. В школі зробили внутрішні туалети, нині проводимо капітальний ремонт спортзалу. У Народному домі с. Шпиколоси старі вікна і двері замінили на металопластикові, а в Княжівському  встановили вхідні броньовані двері.

В 2011му році за кошти місцевого бюджету виготовили технічну документацію на дороги місцевого значення в с. Фусові по вул. Лесі Українки і в с. Княже по вул. Сокальській, тепер вони перебувають на балансі сільської ради. За сприяння ПП "Західний Буг" зробили ямковий ремонт дороги ШпиколосиКняже – висипали шахтну породу.

Села сільської ради віддалені від райцентру, тому добре, що підприємець Оксана Схабюк відкрила тут аптеку. Тепер, в разі необхідності, селянам не потрібно їхати за ліками в Сокаль.

Нещодавно Євгенія та Зеновій Слатюки з Шпиколос разом із сином Юрієм відсвяткували новосілля: живуть в просторому великому будинку, який будували шість років.

Є проблеми в селах сільської ради з пасажирськими перевезеннями, я написала клопотання в райдержадміністрацію, потрібно відновити рейс в село перед обідом.

 

Степан ОРЛОВСЬКИЙ, Тартаківський сільський голова:

– Найголовніше, що в цьому році православна громада Київського патріархату збудувала в Тартакові дерев’яну церкву св. Іоана Хрестителя, камінь на спорудження якої було закладено у 2010 році.

За кошти, виділені на програму "За чисте село", закупили баки для сміття, які незабаром встановимо в Тартакові. Наразі тривають переговори щодо створення комунального підприємства, яке б надавало жителям Тартаківської зони послуги зі збору сміття, забезпечувало водопостачання.

Цьогоріч поремонтували дорогу по вул. Шептицького, замінили вікна в Народному домі і дитсадку на металопластикові.

В селах Копитів та Романівка вдалося повністю завершити програму по вуличному освітленню, в Тартакові  частково. В Романівці закінчили ремонт даху в Народному домі, тут також провели меліоративні роботи. В 2011 році споживча кооперація Сокальського району на базі Тартаківського СТ відкрила аптеку, а підприємець Любов КозачокХадже  мінімаркет. Стараємося робити все, щоб людям жилося краще.

 

Галина ПАГУЛА, Ванівський сільський голова:

– Найголовнішою подією року стало відкриття НВК в селі Глухів. Школу в цьому селі будували три роки і цьогоріч 31 травня нарешті відкрили. Ця красива споруда стала окрасою села, тепер діти навчаються і виховуються в просторих кімнатах.

Замінили огорожі біля Народних домів у Глухові і Ванові, провели капітальний ремонт вул. Вишневої у Ванові, поточний ремонт дороги по вулиці Прикордонників і Центральної – у Низах.

У Ванівській школі новий керівник дбає про приміщення, тепер зовсім змінився його інтер’єр, також замінено вікна на металопластикові.
Наразі єдиною проблемою залишається підтоплення с. Глухів, будемо намагатись її вирішити.

 

Григорій СТУДІНСЬКИЙ, Стенятинський сільський голова:

– На Стенятинський народний дім з районного бюджету виділено 261 тис. грн., зараз ведуться ремонтновідновлювальні роботи даху і встановлення вікон та дверей. За кошти місцевого бюджету відновили зовнішнє і внутрішнє освітлення Народного дому. В дошкільній установі встановили металопластикові вікна, на їх придбання було виділено 30 тис. грн. з районного бюджету, також тут за кошти місцевого бюджету поставили вхідні двері і відновили каналізацію.

В приміщенні адмінбудинку, де знаходяться сільська рада, бібліотека і ощадбанк, зроблено ремонт. Завершено роботи з вуличного освітлення в Стенятині та Роятині. За кошти обласного бюджету (39 тис. грн.) провели капітальний ремонт дороги по вул. Зеленій. Дороги місцевого значення взяли на баланс сільської ради.

В школі зробили капітальний ремонт системи опалення, замінили вхідні двері. Тривають роботи по добудові приміщення двох класів.

Записала Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews