Влада працює

Що чекає громаду Сокальщини внаслідок здійснення медичної реформи?

Під завісу роботи восьмої сесії Верховної Ради України шостого скликання "тушкована" парламентська більшість прийняла в цілому 245 голосами внесений Кабінетом Міністрів України законопроект "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві". Цей закон набув чинності 4 серпня 2011 року.

Ознайомившись з вищеназваним законом та висновком Головного науковоекспертного управління Верховної Ради України, вважаю передчасною, зокрема, передачу фінансування сільських фельдшерськоакушерських пунктів до районних бюджетів, оскільки районні бюджети в основному неспроможні забезпечити нормальне функціонування міських та районних закладів охорони здоров’я. Коли ФАПи знаходилися на балансі сільських рад, то вони достатньо фінансувалися і про них було належне піклування з боку органів місцевого самоврядування. Те, що сьогодні фінансування ФАПів передали від сільських до районних рад, означає, що їхнє фінансування буде зведене до мінімуму і, в недалекому майбутньому, щоб зробити елементарний укол, людині в селі потрібно буде заплатити навіть за шприц. Щодо об’єднання закладів охорони здоров’я та створення госпітальних округів, то, з одного боку, це означатиме погіршення умов для забезпечення охорони здоров’я, а з іншого боку, що є більш небезпечним, це є спробою підготовки до запровадження адміністративнотериторіальної реформи шляхом скорочення сільських районів. Такий крок призведе до проблем із забезпеченням роботою тієї невеликої кількості людей з вищою освітою та високою кваліфікацією, які працюють у сільській місцевості, та до поступового занепаду українського села. Крім того, хочу наголосити на тому, що без обговорення з місцевими громадами та без погодження з органами місцевого самоврядування, експериментів над людьми, особливо в такій чутливій сфері, як охорона здоров’я, проводити не варто…

Згідно з наказом МОЗ України №735 від 30. 08. 2010 р. Головне управління охорони здоров’я Львівської ОДА розробило проект, за яким Сокальський район входить до…Червоноградського госпітального округу. А нас, мешканців Сокальщини, хтось спитав? Яке майбутнє чекає охорону здоров’я Сокальського району?   Що буде з сільською медициною? Думаю, що гро•маді Сокальщини цікаво було б почути відповіді на ці запитання з перших вуст, а саме від голови Сокальської РДА М. Мисака та головного лікаря Сокальської ЦРЛ А. Каліщука.

Горереформатори проводять уже не першу реформу. Пенсійна реформа зводиться до одного: підвищити пенсійний вік, довівши його до європейського. На моє переконання, на першому плані повинні бути європейська тривалість життя, європейські заробітні плати, європейська боротьба з корупцією, а потім  європейський пенсійний вік. Жодних стимулів для того, щоб забезпечити українців робочими місцями, щоб запровадити справедливість у системі пенсійного забезпечення, в прийнятому законі немає. Просто хочеться взяти черговий кредит МВФ (під виконання його вимог), роздати його між "своїми", а борги повісити на нас з вами, шановні громадяни. А кредитів вже набралося на 60 мільярдів доларів! Запровадили бюджетну реформу, результатом якої стало те, що сьогодні кожен українець винен 1200 доларів зарубіжним кредиторам. Після податкової реформи близько 250 тисяч українців позбулися робочих місць. Потім почали запроваджувати освітню реформу потабачниківськи. Судова реформа перетворилася на механізм політичного знищення опозиції та переслідування неугодних. Тепер взялися за медичну реформу, внаслідок якої можуть закритися заклади охорони здоров’я, особливо в селах.

Олег КОЖУШКО,

помічник-консультант народного депутата України С. В. Курпіля,

голова депутатської фракції "Батьківщина" в Сокальській районній раді.    

Голос Сокальщини на GoogleNews