Минулого тижня його повторно розглянула консультативна рада при департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА.
Історико-архітектурний опорний план – це документ, що містить інформацію про об’єкти культурної спадщини, території пам’яток, заповідників, межі історичних ареалів та зон охорони пам’яток культурної спадщини. Головне його завдання – забезпечити збереження архітектурних, культурних, історичних об’єктів спадщини.
«Вперше науково-проєктну документацію історико-архітектурного опорного плану м. Сокаль представили на розгляд консультативної ради у 2021 році. Тоді його повернули на доопрацювання: основні зауваження стосувалися питань археології, датування об’єктів культурної спадщини та історичних етапів формування міста. Цього разу під час обговорення розробнику теж були надані певні рекомендації, після чого члени консультативної ради одноголосно проголосували за те, щоб орган місцевого самоврядування направив цю документацію на погодження Міністерству культури та інформаційної політики України», – коментує директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.
Серед інших питань, які розглядались на консультативній раді, дві науково-проєктні документації у м. Добромиль:
«Визначення меж та режимів використання зон охорони пам’ятки історії місцевого значення «Братська могила жертв репресій». Йдеться про пам’ятку, що репрезентує трагічні події Саліни, де у червні 1941 року каральні органи НКВС перед відступом стратили близько 3600 українців.
«Визначення меж та режимів використання території пам’ятки архітектури місцевого значення «Костел Преображення Господнього XVI-XVIІІ ст., ох. № 512-М».
Обидві — рекомендували затвердити з доопрацюваннями та урахуванням зауважень.
Також члени консультативної ради розглянули питання ансамблю монастиря оо. Воскресенців, що на вулиці Пекарській у місті Львові. І рекомендували департаменту звернутися до органу місцевого самоврядування щодо розроблення облікової документації з метою внесення змін до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, аби забезпечити захист кожного об’єкту ансамблю окремо.