17 липня відбулося засідання Консультативної ради при голові Сокальської райдержадміністрації, на яку запросили представників політичних партій та громадських організацій Сокальщини, щоб обговорити питання про суспільнополітичну ситуацію, що склалася в районі, після ухвалення Верховною Радою України законопроекту "Про засади державної мовної політики". Вів засідання голова райдержадміністрації Микола Мисак, котрий проаналізував суспільнополітичну ситуацію в районі, висловив жаль, що нині політичні сили роз"єднані, й нема співпраці в інтересах розбудови Сокальщини та держави. Кожен намагається палкими промовами та обіцянками завоювати довіру людей, бо ж незабаром вибори. Але не можна спекулювати українською мовою. М. Мисак вважає, що прийняття закону про другу державну мову є недоцільним.
Очільник району зупинився також й на актуальних проблемах Сокальщини. Зокрема, це дороги, які нині у вкрай незадовільному стані. У районі є чимало проблем, але чомусь у них звинувачують лише керівництво райдержадміністрації. Микола Мисак констатував, що цей рік є не простим щодо виконання бюджету. Перше півріччя район прожив без коштів на розвиток та зміцнення матеріальнотехнічної бази, а забезпечували лише фінансування найнеобхідніших видатків.
М. Мисак попросив членів політичних сил висловити свою думку щодо політичної ситуації, що склалася в державі та районі, дати об"єктивну оцінку роботи райдержадміністрації та висловити пропозиції, як виправити недоліки. Керівник райдержадміністрації зазначив:
"…Звинувачення про злочинність, злодійство, і окупаційність місцевої державної адміністрації, як на мене, є не об"єктивними. Влада, райдержадміністрація сформована з представників майже усіх основних політичних сил району. Ще раз хочу зазначити, що я не є членом жодної політичної партії… Злочинних вказівок голова адміністрації не видає. Думаю, що ті політичні сили, які поважають себе, однак вважають, що у Відозві написано правду, повинні відкликати своїх членів з керівних посад відділів та управлінь райдержадміністрації. Якщо ж є факти злочинної діяльності голови райдержадміністрації чи його заступників, то просив би їх оприлюднити".
А далі свої думки щодо ситуації, що склалася, висловили представники політичних партій та громадських організацій, зокрема: Олег Солодяк (РО "За Україну"), Богдан Зарічний (РО "Наша Україна"), Надія Мельник (Сокальський осередок Союзу українок), Ярослав Стефанишин (РО "Рада ветеранів війни та праці"), Василь Козира (РО "Народний Рух України"), Станіслав Дасюк (РО "Конгрес української інтелігенції"), Степан Наумчук (РО УНП), Тарас Репко (РО Спілки політв"язнів та репресованих), Микола Поліщук ("Україна, вперед"), голова Громадської ради при Сокальській РДА Мар"яна Яремчук, Почесний громадянин м. Сокаль, президент благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлій Лукомський. Присутні відзначили, що закон "Про засади державної мовної політики" є антиукраїнським та був прийнятий незаконно. Вони висловили свою підтримку голові РДА Миколі Мисаку, а також наголосили, що райдержадміністрації та районній раді потрібно спільно працювати над вирішенням важливих проблем у районі, дбати про його розвиток, залучення інвесторів, бо Сокальщина це маленька Україна, і спільно маємо її розбудовувати, а не чекати, що хтось прийде і це зробить за нас. В державі непроста ситуація, тож нині усі мають об"єднатися і спільно працювати на користь громади. А люди це обов"язково оцінять. Учасники засідання в цілому позитивно оцінили роботу голови РДА.
Слушно зазначив Сокальський міський голова Богдан Зарічний: "Аби в майбутньому люди, які працюють у виконавчій владі району не були заручниками цієї системи, потрібно міняти її в цілому. Має бути європейський підхід: обирається рада, створюються виконавчі комітети, тоді буде солідарна відповідальність, а люди, які працюють у них, не залежатимуть від тих процесів, які відбуваються".
Наприкінці засідання голова РДА Микола Мисак подякував представникам політичних партій за те, що прийшли на зустріч та висловили свою позицію. Він вважає, що треба частіше зустрічатися і відкрито говорити про проблеми, які виникають, та шукати компроміси.
Ольга ДИЛИН,
Любов ПУЗИЧ.