У п’ятницю, 18 жовтня, відбулось чергове засідання комісії з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади.
Члени комісії опрацювали результати опитування мешканців громади щодо вибору назв для парків та скверів і підтримали рекомендації щодо присвоєння назв трьом скверам Стебника.
Комісія працювала під головуванням заступника міського голови з гуманітарних та соціальних відносин, з залученням депутатів міської ради та активних мешканців громади.
Також в ході засідання комісії, управлінню майна громади доручили розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки біля Солоного Ставка під сквер, з’ясувати наявність документів по Шпихліру та доручити відділу архітектури та містобудування під час коригування генерального плану Дрогобича включити зміни в частині рекреаційного призначення земель під парками та скверами міста.
Раніше комісія розглянула результати голосування щодо назв для парків та скверів Дрогобича. Що стосується Стебника, під час проведення електронних консультацій, мешканці громади мали можливість обирати назви для шести парків та скверів міста. За підсумком роботи комісії три сквери зможуть отримати офіційні назви.
Зокрема, сквер на розі вулиць Грушевського – Дрогобицька, площею 0,0961 га, комісія рекомендувала назвати Сквером Небесної Сотні. Таку назву підтримали 66,9% мешканців під час голосування.
Сквер на вул. Шептицького – Івана Франка, площею 0,33 га, назвуть Панським. Таку назву підтримали 80,5% опитаних.
А сквер на вулиці Трускавецькій, площею 0, 51 га, назвуть Саліна. Цю історичну назву підтримали 86,4% опитаних мешканців громади.
Найменування інших парків та скверів Стебника поки вирішили відкласти, так як голосування щодо них не було однозначним і наразі не має чітко визначеної концепції подальшого розвитку цих територій.
Також члени комісії заслухали інформацію про парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва – колишній парк ім. Васильєва. Раніше комісія рекомендувала назвати його народною назвою – Парк «Івасик-Телесик». Рішення про його перейменування має приймати Львівська обласна рада.
Також заслухали напрацювання по перезахороненню тіл НКВД-стів з колишнього меморіалу «Кладовище радянських воїнів» (в народі відомий, як «Вічний вогонь»). Відповідно до вимог закону, після отримання дозволу Міністерства культури, можна буде провести процедуру ексгумації та в разі виявлення останків – перезахоронити їх на кладовищі.