Влада працює

У Львові закликають вакцинувати домашніх улюбленців від сказу

У ЛКП «Лев» розповіли як визначити ознаки сказу в улюбленців, запобігти зараженню, а також що робити із твариною, в якої підозра на сказ. Також усіх власників чотирилапих закликали вакцинувати тварин, аби попередити захворювання. Зробити це можна за попереднім записом у Першій комунальній ветеринарній клініці ЛКП «Лев».

«Сказ – це гостре інфекційне захворювання, за якого вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами та завжди закінчується смертю.

Розвиток сказу у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин.

Вірус нейротропний, тому локалізується тільки в нервових тканинах. Після початку прояву клінічних ознак виділяться зі слиною. Переважно розповсюджувачами сказу є дикі звірі. Зазвичай інфікування у тварин відбувається через укус або взаємне облизування», – інформують у ЛКП «Лев».

Як визначити ознаки сказу у домашнього собаки?

Хвора тварина стає пригніченою, лежить, у неї зникає апетит, до води байдужа – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко, в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому на великі відстані – до 50 км за день. Період збудження триває 3-4 дні, гине тварина на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але в будь-якому випадку поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря. Собака стає причиною зараження людей, тому що живе в їхньому оточенні. Провакцинований собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження та не хворіє сказом.

Що робити із твариною, підозрілою на сказ?

Собаку, кота чи іншу тварину, яка покусала людей або тварин, слід негайно доправити до найближчої ветеринарної клініки та повідомити Держпродспоживслужбу для огляду й утримання під наглядом спеціалістів протягом 10-ти днів.

Як запобігти зараженню сказом?

Щоб убезпечити свою собаку і свою сім’ю від такого підступного захворювання, потрібно знати, як захиститися від сказу. Єдиний спосіб для цього — вакцинація домашніх тварин. Її потрібно робити заздалегідь. Щеплення має щорічно повторюватися. Також бажано уникати контакту собаки з бродячими та дикими тваринами. Адже, навіть найбезпечніший на вигляд їжачок може виявитися розповсюджувачем вірусу сказу.

«Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити!», – наголошують у комунальному підприємстві «Лев».

Вакцинувати домашнього улюбленця від сказу можна у Першій комунальній ветеринарній клініці ЛКП «Лев» за адресою м. Львів, вул. Промислова, 56 за попереднім записом за телефоном 068 535 45 45 (2).

Голос Сокальщини на GoogleNews