Влада працює

В Жужелянській сільраді підняли ряд соціальних проблем

До Жужелянської сільської ради належить чотири села  Жужеляни, Заболоття, Цеблів та Перемисловичі, а у кожної громади свої наболілі проблеми. Саме про них і вели мову сільські депутати та активісти сіл, окремі мешканці, які 15 лютого прийшли в сільську раду на виїзний особистий прийом громадян керівника апарату РДА Марії Христинич та сільського голови Володимира Мончука.

Першими в сільську раду на прийом прийшли жителі вулиці 1 Травня з Жужелян. Це Катерина Дяків, Галина Мандрика, Меланія Мойсак, Ольга Левків, Надія Криницька, Ігор Бордун, які скаржилися, що від руху важких машин та тракторів у них тріскають стіни у помешканнях. А на центральну дорогу, яка була висипана гравієм, нині прикро глянути: яма на ямі, місцями й пройти ніде. До того ж у декого з людей на городі стоїть вода. Як з"ясувалося, "такої кривди", як кажуть жителі, завдало їм приватне підприємство "Гові", яке орендує у селян землю та має гусячу ферму на території колишнього курника, що на окраїні села. Підприємець може доїхати до нього через цю вулицю та з іншого боку  від дороги Заболоття-Перемисловичі. Звідти йому 500 метрів. Тому й просили вплинути на нього, аби їздив не через центр села, а по об"їзній. Сільський голова Володимир Мончук пояснив, що зустрічався із директором ПП "Гові" Мироном Процем, який винним себе не вважає. Він каже, що платить податки державі, обробляє землю селян, і мусить якось здійснювати свою господарську діяльність. Як тут знайти вихід, щоб було добре і вигідно для обох сторін. Адже дорога має служити усім, і щоб вона далі не розбивалася, вирішили підсипати вулицу породою та прочистити меліоративні канали. Однак свій вагомий внесок має зробити і ПП "Гові". А надалі вирішили зобов’язати підприємця зробити рух важковагового транспорту в об’їзд села.

Наступним на прийом прийшов депутат сільської ради Іван Дністрянський, який, передовсім, просив допомогти мешканцям Заболоття зробити освітлення вулиць, відкрити додатковий рейс автобуса через село. Турбує його односельчан й інше: чому молокопереробні підприємства не забирають у них молоко та як "боротися" із бур"яном-борщовиком, якого тут цілі плантації, особливо на присілку Жовтневе.

Ініціативний комітет з Цеблова, в який входять Тетяна Царик, Марія Береза, Анатолій Стець, Галина П"янило, звернувся із проханням допомогти врегулювати майнові та земельні відносини із орендарем  ПП "Козацький курінь", який уже чотири роки орендує у них землю. Досі цеблівчани були задоволені ним, бо той як належиться обробляв їх землю і справно платив оренду. Та зараз орендар хоче відійти від справ і передати цеблівські землі іншому орендарю  ПП "ЛендкомUA". Однак власники землі з недовірою сприйняли нового іноземного орендаря, який до того ж хоче взяти паї в оренду на 15 років. Цеблівчани бояться аби не залишитися без землі. Марія Христинич, почувши про ситуацію що сталася, наступного дня доповіла про це головам РДА Миколі Мисаку та районної ради Ігорю Дацюку. Невдовзі очільник району Микола Мисак разом із заступником Ігорем Махашіловим та керівником апарату М. Христинич провели нараду за участю Жужелянського сільського голови Володимира Мончука та директора ПП "Козацький курінь" Петра Пилипчука, на якій акцентували увагу на цьому питанні. Відтак вирішили зустрітися ще раз у Жужелянській сільській раді з ініціативним комітетом села, щоб колишній та теперішній орендарі пояснили селянам у чому суть справи та порозумілися. І врештірешт розрубали Гордіїв вузол.

Далі мешканці села Жужеляни Віктор Морозов та Богдан Богуш скаржилися, що на вулиці Західній, де вони живуть, часто напруга падає до 180 вольт, хоч тут не так давно провели нову кабельну лінію електропередач. Через що виходить з ладу побутова техніка, у першого з них згорів холодильник та телевізор. Їхнього односельчанина Володимира Бахура, який живе біля церкви, привела сюди інша біда: на його городі стоїть вода. Причина у тому, що колись неподалік було джерело, а сусід п. Бахура, коли робив заїзд на подвір"я, насипав дорогу і перекрив його.
Жужелянський сільський голова Володимир Мончук пояснив, що про ці проблеми він знає і уже думав як їх розв’язати. Насамперед, звернувся у Сокальський РЕМ аби вирішити питання з перепадом напруги у чотирьох селах. І 25 січня отримав відповідь, де сказано, що у цьому році РЕМ планує зробити капітальний ремонт підстанції, двох трансформаторів та елетропроводів. А щоб у селах було освітлення вулиць, потрібно замінити старі опори на нові  бетонні, до яких можна прикріпити ліхтарі. Проблема Володимира Бахура відпаде, якщо зробити благоустрій навколо церкви і відновити старе джерело біля неї. Про це уже є домовленість із місцевим парохом.

Ганна Семчишин, Тамара Біда, Віра Горак, Марія Торба, Ірина Білик, Ірина Торба, Надія Щурко з Перемислович просили від імені усіх молодих сімей відкрити у селі дитячий садочок. Для цього тут, як вони вважають, є усі умови: у початковій школі вільне приміщення, працює їдальня, є педагогічні кадри та бажання батьків  уже двадцять родин мають намір віддати своїх дітей у садочок. М. Христинич зацікавилась їх проханням та сказала, що варто проаналізувати і врахувати демографічну ситуацію в селі, та подумати спільно з відділом освіти РДА як відкрити тут навчальновиховний комплекс  школусад. Вона пообіцяла взяти на контроль вирішення кожного окремого питання. Після особистого прийому громадян М. Христинич ознайомилася із роботою ФАПу та бібліотеки.

Наприкінці прийому нагодилися ще двоє жителів Жужелян, які прийшли із дрібними проблемами, бо так уже повелося, що селяни із всім наболілим йдуть до сільради. А сільський голова мусить вислухати, дати пораду і вирішити питання, бо дорожить довірою селян. Володимир Мончук керується життєвим принципом: "Стався до людей так, як ти би хотів, щоб ставились до тебе та перш ніж сказати "я не можу цього зробити",– спробуй це зробити".

Любов ПУЗИЧ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews