Влада працює

У Дрогобичі напрацьовують пропозиції до Концепції інтегрованого розвитку територій громади

18 листопада у світлиці Дрогобицької міської ради відбулась Робоча нарада з питань Концепції інтегрованого розвитку територій, а також Стратегії Дрогобицької громади.

Обговорення відбулось завдяки залученню представників Міжнародної організації ООН-Хабітат, зокрема куратора проєкту Хабітат у Львівській області, провідного архітектора Дмитра Матвіїшина, КУ «Інститут міста Дрогобича», який був представлений робочим колективом на чолі з директором Володимиром Кондзьолкою, відділу містобудування та архітектури, управління інвестицій та економічного розвитку, управління соціального захисту громади, управління культури та розвитку туризму, старост, ТІЦ міста та інших.

Як зазначив на початку зустрічі керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка – у місті нещодавно в новій редакції затвердили «Стратегію сталого розвитку Дрогобицької міської територіальної громади до 2030 року». А саме мова йде про зміни в частині молодіжної політики. Тривав грунтовний аналіз та збір даних і пропозицій від громади і молоді міста. Відтак, проаналізовано інші положення Стратегії та визначено напрямки над якими слід працювати та покращувати уже сьогодні. Одним з таких – є напрямок освіти міста. Адже, за словами Володимира Кондзьолки – сьогодні 2/3 видатків із бюджету іде саме на покриття витрат освіти. Тому тут слід активно працювати над оптимізацією мережі, оскільки має бути збережено чітку наповнюваність класів, а кошти, які йдуть з бюджету міста на освітню галузь доцільніше скеровувати на розвиток та поповнення матеріально-технічної бази шкіл, а не на «проїдання» – зазначив пан Кондзьолка.

Відтак мову вели про Концепцію інтегрованого розвитку територій Дрогобицької громади. Керівник відділу містобудування та архітектури ДМР, голова Робочої групи з питань розробки Концепції – поінформували присутніх про те, навіщо громаді потрібна Концепція інтегрованого розвитку, як вона впливатиме на подальший просторовий розвиток окремих територій та громади в цілому.

За його словами Концепція інтегрованого розвитку — відносно новий формат документа стратегічного планування, затверджений Урядом у 2022 році. Він визначає і напрями розвитку, і простір, де вони будуть реалізовані. Умовно — це стратегія розвитку, «накладена» на карту громади.

Концепція дає розуміння, як різні сфери життя узгоджуватимуться між собою в просторі. Це дозволить робити висновки про те, де на території громади сконцентровано забагато активностей, а де їх очевидно бракує. Також Концепція покликана запропонувати більш рівномірний розвиток території громади в умовах війни та повоєнного відновлення.

Окрім цього, Концепція інтегрованого розвитку — це база для розробки містобудівної документації, що є основою для розвитку громади, розв’язання земельних питань, зонування, організації транспорту, забезпечення безпеки у громаді, питань, пов’язаних з екологією, публічними просторами, зеленими зонами та водоймами.

Зазначимо, КУ «Інститут міста Дрогобича» розробив спеціальну анкету-опитування щодо збору інформації для напрацювань Концепції. Анкету було оприлюднено на сайті Дрогобицької міської ради, усі бажаючі мали змогу її заповнити та подати свої пропозиції до Концепції. Збір пропозицій тривав до 4 листопада. До грудня в громаді мають розробити попередній проєкт Концепції. Кінцевий документ, який включатиме пропозиції від мешканців громади та напрацювання робочої групи в громаді мають затвердити в лютому 2025 року.

У другій частині робочої зустрічі – старости населених пунктів Дрогобицької громади ділились проблемами та тими змінами, які відбулись у їхніх селах після створення ОТГ та окреслювали перспективний план розвитку своїх територій.

Голос Сокальщини на GoogleNews