Здоров'я

На Львівщині зростає кількість захворювань на коронавірус

Приклади іноземних країн, де різко збільшується захворюваність, насторожують, тому цілком ймовірно, що стрімке зростання може відбутися і у нас

Упродовж останнього тижня на Львівщині і по всій Україні зросла кількість випадків зараження на коронавірусну інфекцію Covid-19. Така ж тенденція спостерігається і в європейських країнах. Про це у коментарі Тvoemisto.tv повідомила керівниця Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Тімко-Іванченко.

За даними МОЗ, за минулий тиждень зафіксували 1 018 випадків короновірусної хвороби, а за тиждень до цього – 943 випадки.

«Бачимо приріст на 12% і це тенденція як і в європейських країнах. Сьогодні в Європі фіксується різкий стрибок у порівнянні з червнем-травнем. Потенційно готуємось до можливої нової хвилі зростання випадків Covid-19. У тому числі, готуємо до цього систему охорони здоров’я», – каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, є ймовірність зростання випадків Covid-19 в осінньо-зимовий період. Натомість керівниця Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Тімко-Іванченко каже, що приклади іноземних країн, зокрема Італії, де виявили різке збільшення захворюваності на коронавірус, насторожують, тому цілком ймовірно, що стрімке зростання може відбутися навіть швидше.

«На Львівщині реєструємо різке збільшення кількості випадків захворювання на коронавірус. Наприклад, за тиждень з 27 червня до 3 червня зареєстрували 25 позитивних випадків проти 12-ти за попередній аналогічний період», – каже вона.

За весь період Covid-19 на Львівщині підтвердили 307 594 випадки, з них 6 702 – летальні. Одужали 300 770 осіб.

Віктор Ляшко також зазначив, що в Україні є препарати для лікування пацієнтів, засоби індивідуального захисту, понад 1,2 млн швидких тестів, тести для ПЛР-діагноситики тощо. Цього року питання можуть виникнути з поставками кисню, оскільки частина виробників в Україні перебувають там, де тривають активні бойові дії. Тож, аби не захворіти, українці не повинні нехтувати здоров’ям та за можливості передивитися вакцинальний статус: якщо пропустили друге щеплення або бустерне, то піти і зробити.

За даними генерального директора ВООЗ Тедроса Адана Гебреєсуса, в останні два тижні захворюваність на коронавірус зросла на 30%. Темпи, за його словами, пов’язані з модифікацією штаму омікрон – поширення підвидів омікрон-штаму і появою нових варіацій цього штаму. Зокрема, у Європі та Америці більшість виявлених випадків інфікування припадає на підваріанти Омікрону ВА.4 та ВА.5. В Індії тим часом виявили ще один підваріант штаму Омікрон – ВА.2.75. За ним зараз ведуть спостереження.

Нагадаємо, що дія сертифікатів про вакцинацію проти Covid-19 у «Дії» відображатиметься півтора року від дати щеплення. Термін продовжили, аби спростити перебування українців за кордоном під час війни.

Голос Сокальщини на GoogleNews