Операції такої складності в Україні виконують лише дитячі урологи обласного «Охматдиту» та всього декілька клінік Європи.
Медики виконали складну реконструктивно-пластичну операцію 13-річній дівчинці з важкою вродженою вадою розвитку ендокринної та сечостатевої систем. Операція тривала вісім годин.
У дитини діагностували вроджену гіперплазію кори наднирникових залоз, солевтрачаюча форма. З народження вона страждала не лише від важких гормональних та водно- електролітних порушень в організмі, але і від неправильної будови сечової та статевої систем, їх спільного зрощення в єдину, спільну, тонку трубку, що порушувало роботу обох систем.
Причиною вродженої гіперплазії наднирників є порушення утворення стероїдних гормонів наднирниками через дефіцит ферментів. Одним з наслідків цього дисбалансу є надмірне утворення чоловічих статевих гормонів – андрогенів, що і спровоковують важкі анатомічні зміни в організмі дитини.
Лікарі здійснили ряд високотехнологічних обстежень – КТ, генітоскопію, уретроцистоскопію, кольпоскопію, генетичні та спеціальні лабораторні обстеження. Для розроблення ефективної консервативної, а в подальшому і хірургічної корекції була необхідна високопрофесійна та скоординована робота багатьох спеціалістів – генетиків, дитячих ендокринологів, дитячих гінекологів, дитячих урологів.
В результаті першого консервативного етапу терапії було скориговано водно-сольовий обмін, що дало можливість нормалізувати розвиток внутрішніх статевих органів дитини.
Метою проведеного надскладного восьмигодинного оперативного втручання було роз’єднання сечової та статевої систем з відновленням «жіночої» анатомії та можливістю повноцінного життя в майбутньому. Окрім того, важливим результатом було зменшення ризику урологічних ускладнень, таких як інфекції або нетримання сечі, зниження ризику раку статевих органів та забезпечення повної соціальної адаптації.
Тривале оперативне втручання пройшло успішно. Батьки дівчинки відмічають значне покращення її емоційного та психологічного стану.
Операційна бригада – лікарі-урологи Андрій Поцюрко, Ігор Гримак, Данило Іваськевич, Роман Поцюрко, лікарка-гінекологиня Еліна Чайківська, лікарка-анестезіологиня Віра Приймакова.
Оперативні втручання такого рівня складності у даних пацієнтів проводяться у Львівській обласній клінічній дитячій лікарні «Охматдит» впродовж останніх шести років. Про результати повідомлено на наукових медичних конференціях в Україні та Європейських конгресах дитячих хірургів та урологів.