Здоров'я

Як зрозуміти, що вкусив кліщ: допоможе підказка

Напад кліщів – одна з головних загроз здоров’ю під час поїздки на природу.

Адже ці павукоподібні переносять безліч небезпечних інфекцій, включно з енцефалітом і бореліозом. Найголовніше в такій ситуації – вчасно розпізнати укус кліща.

Як зрозуміти, що вкусив кліщ: допоможе підказка

Потрапивши на тіло людини, кліщі зазвичай присмоктуються в пахвах, на шиї, за вухами та на голові, в ділянці паху або сідниць – словом, до місць з тонкою шкірою, оскільки її набагато легше прокусити.

Якщо паразит ще не встиг насититися і самостійно відпасти – то в такому разі вжити запобіжних заходів набагато простіше, бо знаєш (хоча б приблизно), чого можна очікувати від подібного нападу.

Але якщо ви його вчасно не виявили – як зрозуміти, що це був саме кліщ?

Уважно придивіться до місця укусу: якщо там видно темну маленьку крапку або горбок, як після комариного укусу, а навколо з’явилася кругла або овальна червонувата пляма – отже, це був кліщ. Зазвичай таке почервоніння безслідно минає через два-три дні після виникнення.

Однак у дітей, літніх людей та алергіків ділянка шкіри з укусом нерідко починає свербіти, на ній можуть з’явитися висип або набряклість. Така реакція виникає або відразу після присмоктування паразита, або протягом наступних двох днів. У таких випадках медики зазвичай рекомендують приймати антигістамінні препарати для полегшення симптомів.

Голос Сокальщини на GoogleNews