Влада працює

117 млн гривень – за таку ціну в Кам’янко-Бузькій громаді планують побудувати новий спорткомплекс

Кам’янка-Бузька міська рада планує замовити будівництво нового спортивного комплексу за 117,3 млн грн і вже опублікувала оголошення про намір укласти угоду з львівським ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем».

При цьому вартість окремих матеріалів та обладнання, що буде використано під час роботи, суттєво відрізняється від ринкових цін.

За даними системи Prozorro, на початку червня Кам’янка-Бузька міськрада оголосила проведення відкритих торгів для пошуку підрядника будівництва нового спорткомплексу за адресою вул. Незалежності, 53а. Участь у торгах взяло лише ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем», з яким міськрада і вирішила укласти угоду вартістю 117,3 млн грн.

Завершити будівництво нового спорткомлексу, призначеного для гри у футзал, волейбол, баскетбол, гандбол та інші командні ігри, планують до кінця наступного року. У приміщенні встановлять мобільні розбірні трибуни, обладнання для різних видів спорту також можна буде змінювати за бажанням.

Аналіз кошторису будівництва від Наші Гроші.Львів свідчить, що принаймні деякі витратні матеріали можна придбати суттєво дешевше

Наприклад, двокомпонентна еластична гідроізоляційна мастика Ceresit CP 43 XPRESS – досить поширений товар у будівельних магазинах. Вартість цієї мастики в кошторисі ТОВ «Технології клімату та автоматизація систем» – 442,8 грн/кг, без урахування доставки. Натомість у вільному продажу її можна купити за 244,2 – 332,9 грн/кг. Таким чином лише на цій позиції замовник – Кам’янка-Бузька міськрада – переплатить від 1,02 млн грн до 1,78 млн грн.

Нагадамо: В Новояворівську хочуть відремонтувати стадіон за 91 мільйон гривень

Чим аргументують будівництво спортивного комплексу в м.Кам’янко-Бузькій  міській раді

Ідея будівництва спортивного комплексу виникла ще задовго до війни. Про це зазначають у міській раді.

Оскільки роками батьки дітей, які навчаються в ЗЗСО №3 зверталися з проханням вирішити проблему відсутності повноцінного спортзалу для занять спортом. Спортивний зал в школі №3, розміром 11,3*5,8 м, зовсім не відповідає встановленим нормам для закладів освіти та суттєво зменшує спроможність дітей реалізовувати свої здібності.

Окрім того в Кам’янці – Бузькій активно розвивається Дитяча юнацька спортивна школа, вихідці з якої часто відбираються до основного складу гандбольної команди «Галичанка» – неодноразових володарів Суперкубка. Оскільки в м.Кам’янка-Бузька відсутній спортивний зал стандартних розмірів 20*40 м громада не може готувати належним чином спортсменів до обласних та всеукраїнських змагань та не може приймати такі змагання в себе.

Будівництво спортивного комплексу покликане забезпечити потреби мешканців громади в кількох напрямках:

– в шкільний час спортивний зал використовуватимуть учні третьої школи;

– в позаурочний час тренуватимуться спортсмени ДЮСШ;

– у вільний від тренувань школярами та спортсменами спортивний комплекс зможуть використовувати спортсмени – любителі, мешканці громади;

– для популяризації спорту в громаді проводитимуться міжобласні змагання з ігрових видів спорту (гандбол, мініфутбол, баскетбол, волейбол, теніс), які в тому числі, можуть приносити і прибуток, який буде спрямований на його утримання.

В 2021 році депутати міської ради на профільних комісіях та сесії затвердили виділення коштів на розробку ПКД та проходження державної експертизи для будівництва спортивного комплексу в м.Кам’янка-Бузька.

В 2022 році, у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф в Україну ніяких подальших дій по реалізації проекту не проводилось.

В рамках Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини на 2021 – 2025 роки в 2023 році на будівництво спортивних комплексів в області передбачено 30 млн. грн. Частина коштів дофінансується з місцевого бюджету. В 2024 році з обласного бюджету виділятиметься наступна сума на завершення будівництва. В конкурсному відборі для виділення коштів в рамках обласної програми приймали участь громади з Львівської області, проте Львівська ОДА надала перевагу Кам’янка-Бузькій громаді у зв’язку із наявністю ПКД та експертного звіту, логістичною зручністю та доцільністю такого будівництва.

Кам’янка-Бузька міська рада не визначає ціни на матеріали для будівництва, вони прораховуються проектною організацією, а сам проект пройшов державну експертизу. На торгах Прозорро свою пропозицію щодо будівництва комплексу виставила лише одна компанія. На перший погляд по деяких позиціях ціни на матеріали склались вище ринкових, але при складанні кошторису проектна організація бере офіційні ціни від виробників з врахуванням усіх податків і зборів, які склалися на цей момент. Окрім цього, в кошторисі є ціни на певні матеріали нижчі ринкових на даний час, оскільки світові ціни на матеріали часто коливаються. На проект будівництва замовлений технічний нагляд, а підрядна організація зобов’язалася підтверджувати вартість придбаних матеріалів видатковими накладними, тобто за офіційними цінами, по яких сама придбала ці матеріали чи обладнання.

Від редакції

117 мільйонів гривень можна було витратити на придбання великої кількості БПЛА, які на даний момент дуже необхідні для захисту українців. Новий стадіон можна будувати після перемоги.

Голос Сокальщини на GoogleNews