Влада працює

Яворівщина планує позбутися десяти маркерів радянського минулого до кінця червня

12 травня в Яворівській РВА відбулося п’яте по рахунку виїзне засідання обласної та районної робочих груп з декомунізації.

Участь у засіданні взяли також взяли представники територіальних громад Яворівського району, на території яких ще є об’єкти монументальної пропаганди ворога. В межах засідання обговорили проблемні питання, що виникають в процесі декомунізації та шляхи їх вирішення.

Також сьогодні на території Мостиської громади в селі Пнікут демонтували фігуру скорботної матері та частину стелли із барельєфним зображенням воїна радянської армії.

Як повідомили в обласній робочій групі, вчора, 11 травня, громада позбулася ще одного ідола руського міра в селі Зав‘язанці.

«Мостищина активно працює над тим, аби позбутись усіх символів, що хоча б якось нагадують про московщину та радянську владу. Ще один памʼятник – і ця громада завершить процес декомунізації. Не мають вже радянських памʼятників Новояворівська та Івано-Франківська громади. Водночас, до загального переліку об’єктів, які підлягають декомунізації, сьогодні ми додали ще два пам’ятники радянської пропаганди, які раніше не були інвентаризовані. Відтак на території району підлягають  демонтажу ще 10 об’єктів. Дедлайн у більшості громад – до кінця травня. Лише деякі громади обіцяють забрати всі окупаційні символи у червні цього року», – зазначив т.в.о. директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Юрій Горун.

Разом із нинішнім, на території Мостиської громади на Яворівщині декомунізували 6 об’єктів.

Голос Сокальщини на GoogleNews