Влада працює

Реорганізація системи охорони здоров’я у Львові передбачатиме створення трьох медичних об’єднань

«Медична реформа стосується кожного – і пацієнтів, і медичних працівників», - Леся Кобецька

Впродовж останніх років в Україні триває медична реформа

Про її мету та те, що вже змінилося за останні роки у медичній галузі, розповіла керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Леся Кобецька в ефірі радіо «Львівська хвиля».

«У 2016 році була прийнята концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я. Через рік, у 2017 році, ми отримали Закон України про державні фінансові гарантії і обслуговування населення. Реформа розпочалася з 1 січня 2018 року, коли вступив у дію цей Закон. І 1 квітня 2018 року ми реформували первинну медичну допомогу – сімейні лікарі підписали декларації із своїми пацієнтами, і відповідно до підписаних декларацій, почали отримувати заробітну плату.

Окрім того, ми обладнали амбулаторії сімейної медицини – станом на сьогодні у нас є 20 таких амбулаторій.

Щодо вторинної і третинної медичної допомоги, то тут зміни розпочалося з 1 квітня 2020 року. Заклади охорони здоров’я, які надають цю вторинну і третинну допомогу, підписали договори з Національною службою здоров’я України. Тут реформа передбачає зміни фінансування – медичну послугу, яку отримує пацієнт у медичному закладі, оплачує Національна служба здоров’я. Відповідно, скільки заклад охорони здоров’я надасть послуг, стільки він отримає за це коштів.

Щодо принципу розподілу коштів, то з державного бюджету виділялася певна субвенція, яка розподілялася по регіонах. Зараз фінансування іде на заклад охорони здоров’я з Національної служби здоров’я за надану медичну послугу, з місцевого бюджету – на послуги із забезпеченням обладнанням та проведенням ремонтних робіт, а також є залучення благодійних коштів та різних грантів.

Фактично, ця медична трансформація стосується кожного – як пацієнтів, так і медичних працівників. Вона покликана забезпечити якісні медичні послуги, хороший сервіс, комфортні умови для лікування пацієнтів та забезпечити нормальні робочі місця медпрацівників. Адже багато років ми не мали коштів, щоб закупити нове, дороговартісне обладнання і облаштувати робочі місця медикам.

Зараз медицина увійшла у так званий ринок медичних послуг. А коли є ринок, то є конкуренція, яка буває досить жорсткою. І якщо якийсь заклад є слабшим, то він може не дотягнути у фінансуванні, щоб утримувати свої приміщення і виплачувати заробітні плати. Натомість з початку цього року ми почали напрацьовувати медичну стратегію для Львова», – розповіла Леся Кобецька, керівниця управління охорони здоров’я ЛМР.

Нагадаємо, реорганізація системи охорони здоров’я у Львові передбачатиме створення трьох медичних об’єднань:

  • Перше об’єднання – це ургентна медична допомога. Це є 8-ма лікарня, лікарня швидкої медичної допомоги і дитяча лікарня на вул. Пилипа Орлика.
  • Друге об’єднання – це вторинний рівень, відновлене лікування. Це 1-ша, 4-та, 5-та лікарні. Тут лікуватимуть людей, які будуть потребувати постійної допомоги.
  • Третє об’єднання – це акушерство і гінекологія. Це пологовий на вул. Мечникова і лікарня на вул. Рапопорта.

«Щодо поліклінік і сімейної медицини, то вони працюватимуть так, як працювали у вже більш тіснішому контакті з управлінням охорони здоров’я. Бо там теж багато потрібно зробити. Наше завдання – максимально робити мережу амбулаторій сімейної медицини, щоб це було біля дому, корисно і приємно і для дорослих, і для дітей», – розповів мер Львова Андрій Садовий.

Джерело

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.