Влада працює

Мешканцям, чиє майно постраждало від пориву аварійного колектора на вулиці Торф’яній у Львові, компенсують збитки. Відео

Сьогодні на вул. Торф’яній відбулася робоча нарада за участю міського голови Львова Андрія Садового щодо вирішення ситуації з аварійним колектором. Відтак, власникам авто і приміщень, які зазнали пошкоджень внаслідок підтоплення, нададуть компенсацію.

На зустрічі також вирішили, що до часу будівництва нового дублюючого колектора, будинки, які найбільше потерпають, коли прориває колектор, герметизують, аби вода не потрапляла у приміщення.

«Коли в 70-х роках будували цей колектор, то ніхто не допускав, що будуть такі зливи, коли за годину може випасти місячна норма опадів. Тому, тоді зробили халтуру, і сьогодні через цей колектор потерпає весь Львів. Зараз Львівводоканал займається виготовленням проєкту будівництва нового – дублюючого, колектора. Це дороговартісне будівництво, але для безпеки міста це треба зробити.

Натомість зараз ми проведемо першочергові заходи, щоб убезпечити від можливих майбутніх підтоплень, приведемо до пуття територію, яка постраждала, і виплатимо компенсацію власникам машин, які були пошкоджені.

Проєктування нового колектора триватиме до наступного року. І, вірю, маючи перемогу, підтримку європейських банків будемо залучати кошти і будувати нову гілку колектора», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Як повідомив Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал», до моменту будівництва дублюючого колектора, єдиним варіантом, щоб захистити будинки, які розташовані поруч, є їх герметизація. Тому, спільно з управлінням архітектури, із залученням проєктанта Олі Криворучко, напрацювали заходи як це реалізувати.

«Єдине рішення, щоб унеможливити підтоплення і затоплення в майбутньому у цьому районі, – це будівництво нового дублюючого колектора від пр. Чорновола до наших очисних споруд. Та це коштовне будівництво, яке потребує довгого часу на проектування. До того моменту, щоб контролювати ситуацію, іншого варіанту, як герметизувати кожен будинок на цій території, немає. Адже аварії можуть траплятися в майбутньому, бо проектна потужність цього колектора є у півтора рази менша, ніж кількість води, яка приходить із дощами», – пояснив Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал».

Крім герметизації будинків, за словами Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, щоб убезпечити від пошкодження автомобілів, на розгляд міської комісії з безпеки дорожнього руху винесуть питання облаштування шлагбауму на території, яку найбільше затоплює і на якій мешканці паркують свої авто.

«Ми обстежили  фундамент будинку на вул. Торфяна, 21 – він не постраждав. Також обстежили нежитлове приміщення поруч. Тут є пошкодження на суму 474 тис грн. Також будуть виділені кошти власникам 10 автомобілів, які постраждали від підтоплення. Кожен із них отримає по 20 тисяч гривень», – повідомила Ірина Маруняк.

Нагадаємо, 5 липня  під час інтенсивної зливи сталася аварійна ситуація на головному каналізаційному колекторі «Полтва» на вул. Торф’яній, а саме: руйнування двох плит перекриття,  внаслідок чого відбувся вилив стічної води на поверхню. Як наслідок, була підтоплена прибудинкова територія, завдано пошкоджень нежитловим приміщенням  і 10 авто.

8 липня виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про надання ЛМКП «Львівводоканал» функцій замовника на проєктування та будівництво об’єкта каналізаційного господарства». Йдеться про будівництво дублюючого колектора на вул. Торфяній. Водночас рішенням «Про внесення змін до переліку об’єктів, що фінансуються з бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади на 2022 рік» передбачено виділити 3 млн грн на виготовлення проєкту будівництва нового колектора.

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/city/housing-and-utilities/292440-meshkantsiam-chyie-maino-postrazhdalo-vid-poryvu-avariinoho-kolektora-na-vul-torfianii-kompensuiut-zbytky-video

Голос Сокальщини на GoogleNews