Головна / Влада працює / Звіт комісії щодо перевірки фактів, наведених у зверненнях громадян, стосовно транспортного обслуговування населення

Звіт комісії щодо перевірки фактів, наведених у зверненнях громадян, стосовно транспортного обслуговування населення

У зв’язку з численними зверненнями громадян щодо критичної ситуації із пасажирськими перевезеннями у Сокальському районі, Сокальська районна рада 17 травня 2012 року рішенням № 246 створила Тимчасову контрольну комісію для перевірки наведених фактів у зверненнях громадян щодо стану транспортного обслуговування населення. Головою комісії обрано Тараса Стародуба.

Протягом робочого періоду з 17 травня по 16 серпня 2012 року комісія тричі проводила засідання. А саме, 28, на якому було обрано секретарем комісії Євгена Матвіїва та заступником  Богдана Трибушка. На цьому засіданні, під час розгляду звернень громадян, комісія вирішила звернутися до голови Львівської ОДА та Робочого органу конкурсного комітету з визначення перевізника на автобусних маршрутах загального користування Львівської ОДА з вимогою терміново звернути особливу увагу та провести перевірку перевізниківпретендентів, які подали заявки на участь у конкурсі на автобусні маршрути у Сокальському районі, на наявність матеріальнотехнічної бази та необхідної кількості транспортних засобів, достатньої кількості працівників та провести виїзну перевірку відповідності матеріальнотехнічної бази та технічного стану ТЗ перевізниківпретендентів вимогам ЗУ "Про автомобільний транспорт", задля уникнення повторної негативної ситуації з пасажирськими перевезеннями в районі.

Наступне засідання відбулось 26 червня. На ньому прийнято рішення оприлюднити попередній висновок комісії та висвітлити на сайті відповідний проект рішення, а також підготувати звернення до голови Львівської ОДА, копії направити голові Сокальської РДА та голові Сокальської районної ради, щодо безпеки перевезень на відтинку дороги СокальБояничі.

 3 серпня комісія зібралася на підсумкове засідання, на якому розглянула скарги на перевізників, які поступили за період з 26 червня по 3 серпня. та затвердила звіт комісії і, відповідно, остаточний проект рішення щодо стану транспортного обслуговування населення Сокальського району, який виносить на розгляд депутатам Сокальської районної ради.

 Розглянувши та опрацювавши звернення громадян, в яких люди скаржаться на критичний стан пасажирських перевезень в районі, а також звернення сільських рад щодо незадовільного стану організації перевезень в районі, та звернення і запити депутатів районної та обласної рад з цього ж приводу і, відповідно, взявши до уваги відповіді на ці звернення компетентних органів, безпосередньо виїжджаючи на місця, звідки поступали звернення, скарги, комісія встановила таке: 26 лютого ПП "Львівське автотранспортне підприємство" припинило перевезення пасажирів на низці маршрутів Сокальського району.

 Перед тим, 21 лютого, до голови Сокальської РДА звернувся перевізник ТзОВ "Фіакр-Львів" з проханням погодити надання тимчасових дозволів на обслуговування маршрутів, які обслуговувало ПП "Львівське автотранспортне підприємство", у зв’язку з приєднанням останнього до ТзОВ "Фіакр-Львів", з метою забезпечення населення Сокальського району автобусним сполученням до вирішення питання про переоформлення договорів.

 Натомість, голова Сокальської РДА, не взявши до уваги звернення Сокальської філії ТзОВ "Фіакр-Львів", 27 лютого 2012 року звертається до начальника управління розвитку інфраструктури Львівської ОДА Корпана О. В. з проханням видати тимчасові дозволи на обслуговування маршрутів таким перевізникам: ТзОВ "Престиж-Авто", ПП Мороз Є. Є., ПП Кіт О. Я., ПП "Коровай", ТзОВ "Авто-Лайн".

З 27 лютого 2012 року різко погіршився стан пасажирських перевезень, а в деяких населених пунктах тривалий час був взагалі відсутній транспортний зв’язок.

 Згідно з офіційними даними автостанції "Сокаль" за період з 27 лютого по 3 квітня було повністю відсутнє транспортне сполучення •на таких напрямках: “Сокаль-Лучиці”  11 днів, "Сокаль-Перетоки"  7 днів, "Сокаль-Стенятин"  2 дні, "Сокаль-Суховоля"  19 днів, "Сокаль-Спасів"  10 днів, "Сокаль-Тудорковичі"  11 днів, "Сокаль-Равщина"  не було сполучення взагалі, "Сокаль-Бишів" та "Сокаль-Завишень"  не обслуговувалися, "Сокаль-Горбків-Поториця"  2 дні. Також понад три місяці зовсім не обслуговувався маршрут "Червоноград-Старгород".

 22 березня депутат Сокальської районної ради Володимир Ковалько звернувся із депутатським запитом до голови Сокальської РДА щодо незадовільної ситуації, яка склалася довкола пасажирських перевезень на маршруті "СокальПоторицяГорбків". На підтримку цього запиту зібрано та долучено сто підписів жителів сіл Горбків та Поториця.

Того ж дня, 22 березня, депутатський запит, в інтересах територіальної громади, голові Сокальської РДА та копію голові Львівської ОДА щодо незадовільного стану пасажирських перевезень по маршруту "СокальПеретоки", направив депутат Сокальської районної ради •Ігор Роман. В ньому йдеться про те, що протягом останнього місяця різко погіршився стан перевезень на цьому маршруті. Жителі с. Перетоки та Скоморохівський сільський голова неодноразово звертались до керівництва Сокальської РДА з цього питання, але окрім обіцянок результату немає.

3 квітня жителі сіл Савчин та Гута звернулися до голови Сокальської районної ради та голови Сокальської РДА з проханням налагодити нормальне перевезення пасажирів по маршруту "СокальГута".

27 квітня жителі сіл Стенятин та Роятин звернулися до голови Сокальської РДА та голови Сокальської районної ради, в якому висловлювали обурення ситуацією, що склалася зі станом доріг та пасажирськими перевезеннями. Коли раніше по маршруту "СокальСтенятин" було 15 рейсів, то тепер  7, а починаючи з 26 квітня, рейси відсутні і графіків не дотримуються зовсім.

22 травня Свитазівська сільська рада рішенням №266 вирішила роботу в організації перевезення вважати незадовільною. У зверненні Свитазівської сільської ради йдеться, що вони не згідні з такими нелюдськими умовами перевезення. На неодноразові звернення до Сокальської РДА, які не дали позитивних результатів стосовно пасажирських перевезень по маршруту "СокальСуховоля", висловлюємо роботу по організації перевезень незадовільною.

18 червня Стенятинська сільська рада рішенням №246 вирішила стан пасажирських перевезень по маршрутах "СокальСтенятин" •та "СокальРоятин" вважати таким, який не забезпечує в повній мірі потреби громадян.

26 червня голова Варязької сільської ради у зверненні до депутата Сокальської районної ради інформує, що перевізник "Авто-Лайн" на маршруті "Сокаль-Варяж" не дотримувався графіку руху, окремі рейси ним самовільно не виконувались, про що свідчать неодноразові звернення громадян Варяжа, Лубнівки, Лешкова.

В заяві жителів сіл Переспа і Тартаків до голови Львівської ОДА йдеться, що уже тривалий час не здійснюються перевезення на маршруті "Сокаль-Бишів". Такий стан з перевезеннями завдає непоправної шкоди жителям цих сіл і створює соціальну напругу в регіоні, що свідчить про неспроможність посадовців Сокальської райдержадміністрації дати лад та вжити належних заходів щодо організації перевезень пасажирів на маршруті "Сокаль-Бишів".

 Також поступали скарги від окремих громадян. Так, зокрема 71річна жителька •с. Боб’ятин у своїй скарзі до голови Сокальської РДА звертає увагу на хамську поведінку водія автобуса на маршруті “Сокаль-Лучиці”, який 18 червня 2012 року не зупинився їй на автобусній зупинці в с. Боб’ятин.

Постійні скарги жителів Сокальського району та, відповідно, звернення депутатів Сокальщини щодо такого жахливого стану пасажирських перевезень та порушення перевізниками норм чинного законодавства, спричинило перевірки відповідними контролюючими органами.
 Як результат, згідно з офіційною інформацією прокуратури Львівської області, ПП "Коровай" здійснювало перевезення на маршруті "Сокаль-Лучиці" без ліцензійної картки, що є обов’язковим документом для здійснення регулярних пасажирських перевезень. Відповідно, винесено протест прокуратури.

Згідно з офіційною інформацією управління Пенсійного фонду у Сокальському районі, ПП Мороз Є. Є. здійснював перевезення на маршруті "Сокаль-Гута", не маючи жодного застрахованого працівника. Це свідчить про те, що пасажирські перевезення здійснювали офіційно не працевлаштовані водії.

Про те, що керівництво Сокальської РДА не контролює та не володіє ситуацією на ринку перевезень, яка має вкрай жахливий стан, підтверджує і той факт, що в інформаційній довідці про перевезення в Сокальському районі, поданій першим заступником голови райдержадміністрації 7 травня на розгляд депутатам Сокальської районної ради стверджується, що маршрут "Сокаль-Равщина" обслуговується перевізником ПП Кіт О. Я. Водночас прокуратура Львівської області від 6 квітня констатує, що за інформацією Львівської ОДА ФОП Кіт О. Я. від обслуговування автобусного маршруту "Сокаль-Равщина" відмовився.

 Ідентична ситуація на маршрутах "Сокаль-Тудорковичі" та "Сокаль-Поториця-Горбків". За інформацією Сокальської РДА ці маршрути обслуговує ПП Кіт О. Я. Але під час проведення позапланової перевірки суб’єкта господарювання ФОП Кіт О. Я. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області встановлено, що у вказаного перевізника відсутній документ, підтверджуючий право перевезення пасажирів на маршрутах "Сокаль-Поториця-Горбків" та "Сокаль-Тудорковичі" (договір із замовником послуг).

Чим керувалося керівництво Сокальської РДА, коли подавало до Львівської ОДА клопотання про надання тимчасових дозволів перевізникам, які не мали для цього належної інфраструктури, достатньої кількості та належної пасажиромісткості транспортних засобів, які б відповідали потребам населення району та вимогам чинного законодавства щодо перевезення пасажирів транспортними засобами на маршрутах приміського сполучення, до кінця не зрозуміло.

Підсумовуючи вищевикладене комісія прийшла до висновку, що з 27 лютого по 26 червня 2012 року у Сокальському районі склалася катастрофічна ситуація з пасажирськими перевезеннями, що призвело до соціальної напруги в регіоні. Як наслідок, за цей період жителі Сокальщини були позбавлені належних, визначених законодавством України, умов пасажирських перевезень. А саме:

* Постійні зриви перевізниками, не тільки окремих рейсів, але й протягом тривалого часу, цілими днями були відсутні пасажирські перевезення в окремих населених пунктах;

* Безпідставне масове скорочення автобусних рейсів на маршрутах загального користування;

* Перевезення, в окремих населених пунктах, здійснювали маловмістимі мікроавтобуси, які не пристосовані для перевезення пасажирів на приміських маршрутах, і які не відповідали реальному пасажиропотоку населення;

* Перевезення здійснювали перевізники без обов’язкових для здійснення регулярних пасажирських перевезень дозвільних документів;

* На маршрутах працювали водії належним чином не оформлені відповідно до чинного законодавства України;

* У деяких перевізників були відсутні документи, підтверджуючі право перевезення пасажирів на окремих маршрутах (договір із замовником послуг);

* Відмова водіями у пільговому проїзді громадянам та образливе ставлення водіїв до пасажирів.

 Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль, в тому числі і за додержанням правил транспортного обслуговування (ст. 16, п. 8), а також місцева державна адміністрація забезпечує організацію обслуговування населення підприємствами транспортного обслуговування незалежно від форм власності (ст. 20, п. 2).

 Натомість керівництво Сокальської РДА проявило повну неспроможність виконати, покладені на них державні функції контролю відповідно до законодавства України, що в свою чергу породило хаос та некерованість на ринку перевезень в Сокальському районі.

 У зв’язку з вищенаведеним та керуючись ст.ст. 15, 24 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад", ст. 48 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.124 Регламенту Сокальської районної ради, відповідно до ст. 16, п. 8 та ст. 20, п. 2 ЗУ "Про місцеві державні адміністрації", Тимчасова контрольна комісія з проведення перевірки наведених фактів у зверненнях громадян щодо стану транспортного обслуговування населення Сокальського району, вирішила визнати роботу Сокальської РДА щодо забезпечення організації транспортного обслуговування та щодо здійснення державного контролю за додержанням правил транспортного обслуговування незадовільною та звернутися до голови Львівської ОДА щодо проведення службової перевірки стосовно дій окремих посадовців Сокальської РДА стосовно незадовільної роботи в забезпеченні організації транспортного обслуговування в Сокальському районі.

 Крім цього, комісія під час своєї роботи встановила, що дороги комунального та загального значення, на яких здійснюються пасажирські перевезення, перебувають у гостро аварійному стані і становлять загрозу безпечному перевезенню пасажирів, що може спричинити в будь-який момент непередбачувані наслідки для життя та здоров’я пасажирів.

 Так, зокрема, у с. Хлівчани зростає соціальна напруга навколо здійснення пасажирських перевезень на маршруті “Червоноград-Хлівчани”. Адже через поганий стан дороги, за словами перевізника, водії на вказаному маршруті відмовилися від здійснення перевезень на частині маршруту через с. Хлівчани. Про що свідчить звернення жителів с. Хлівчани до депутатів Львівської обласної та Сокальської районної рад та до перевізника (зібрано 136 підписів). А в подальшому перевізник відмовляється здійснювати перевезення через с. Тяглів, оскільки дорога на відтинку між селом Тяглів та Домиками перебуває справді у небезпечному, для перевезення пасажирів, стані.

 З подібним листом до депутата Львівської обласної ради звертається голова Стенятинської сільської ради. У зверненні йдеться, що незважаючи на неодноразові звернення щодо аварійного стану доріг “СкоморохиРоятин”, питання ремонту не вирішується, через що вже протягом тривалого часу відсутнє транспортне сполучення з с. Роятин. Надходять скарги від громадян.

 Як наслідок, комісія на засіданні 26 червня 2012 року вирішила звернутися до голови Львівської ОДА вжити невідкладних заходів для приведення відтинку дороги “СокальБояничі” у безпечний, для здійснення пасажирських перевезень, стан.

 Відповідно, комісія рекомендує Сокальській РДА напрацювати спільно з депутатським корпусом Сокальської районної ради реальний план невідкладних заходів для негайного приведення в безпечний експлуатаційний стан доріг загального та комунального значення на Сокальщині.

Голова комісії         Тарас СТАРОДУБ.

Секретар комісії     Євген МАТВЇВ.

Член комісії                    Богдан ТРИБУШОК.

Член комісії                           Василь БЕРЕЗА.

 Член комісії                         Ігор ПЛЕЧІНЬ.              

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fourteen + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!