Влада працює

Після перемоги у Львові будуть будувати новий колектор на Торф’яній

«Будувати новий колектор на Торф’яній зможемо, коли закінчиться війна, але над проєктом вже працюємо», – Андрій Садовий

Як повідомив мер Львова Андрій Садовий, для стабілізації ситуації з колектором на вул. Торф’яній та унеможливлення наступних проривів, представники міської ради, Львівводоканалу, спільно з фахівцями Львівської політехніки впродовж двох тижнів мають напрацювати план заходів. Паралельно місто розроблятиме проєкт будівництва нового, дублюючого колектора.

«Через колектор на вул. Торф’яній проходить дві третини усіх стоків міста Львова. Тобто все тече через цей колектор, за винятком Сихова і частини вул. Наукової. Цей колектор збудований ще у 70-х роках і є вузьким. Натомість сьогодні ми маємо таку погоду, коли за годину випадає місячна норма опадів, відтак жоден колектор з цим справитися не може.

Щоб стабілізувати ситуацію на вул. Торф’яній, у четвер ми провели велику нараду на місці, де цей колектор прориває. Була моя заступниця Ірина Маруняк, керівництво Львівводоканалу, фахівці з НУ «Львівська політехніка». За два тижні вони мають запропонувати рішення, яке унеможливить такі потопи, які були.

Насправді, там треба будувати новий колектор, який би був набагато ширшим. Але будувати новий можна буде лише тоді, коли війна завершиться. Наразі ми маємо зробити проєкт. Над проєктом вже працюють. І, звичайно, нам треба мати розуміння щодо фінансування, бо без європейських грошей ми це зробити не зможемо», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий під час прямого ефіру на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, вчора виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про надання ЛМКП «Львівводоканал» функцій замовника на проєктування та будівництво об’єкта каналізаційного господарства». Йдеться про будівництво дублюючого колектора на вул. Торфяній. Водночас рішенням «Про внесення змін до переліку об’єктів, що фінансуються з бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади на 2022 рік» передбачено виділити 3 млн грн на виготовлення проєкту будівництва нового колектора.

Голос Сокальщини на GoogleNews