На Львівщині провели дослідження, які річки є найбільш забрудненими: результати
Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у червні зробили моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісли. Це 17 об’єктів суббасейну Західного Бугу та 6 в межах суббасейну Сяну. Перевіряли наявність у воді різних фізико-хімічних та хімічних показників, в тому числі важких металів, пестицидів, медикаментів тощо.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
Найнижча якість води:
- у р. Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, летких вуглеводнів, важких металів, пестицидів;
- у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтва – за вмістом органічних, біогенних речовин і пестицидів;
- у р. Свиня (нижче м. Жовква) – за вмістом органічних та біогенних речовин;
- у р. Марунька (нижче м. Винники) – за вмістом органічних і біогенних речовин, пестицидів;
- у р. Малехівка (с. Малехів) – за вмістом органічних і біогенних речовин;
- у р. Золочівка (нижче м. Золочів) – за вмістом органічних і біогенних речовин.
Найкраща якість води спостерігалася у р. Завадівка (с. Грушів). Порівняно з попереднім звітним періодом (травень 2024 року) покращилася якість води в р. Шкло, р. Рибна (Блех).
«Влітку до забруднень води органічними та біогенними речовинами додається забруднення пестицидами. Недотримання відстані прибережно-захисних смуг, розорювання заплав річок, надмірне застосування пестицидів та недотримання технології використання призводить до забруднення поверхневих вод цими небезпечними для здоров’я людини речовинами», – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Оксана Війтик.