Влада працює

У львівській лікарні святого Пантелеймона капітально відремонтували Центр голови та шиї

У Центрі голови та шиї лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова відкрили нові палати для пацієнтів. Саме тут лікують тих, хто має травми чи патології голови, шиї та ЛОР-органів. Відремонтувати сім палат і коридор вдалось завдяки благодійникам.

Востаннє ремонт тут проводили понад 10 років. З того часу, через великий потік пацієнтів, оновлення потребували стіни та підлогове покриття як у палатах, так і в коридорі. Вдалось це зробити завдяки благодійникам – компанії Regno, Zammler, Mitsubishi Motors в Україні та іншим.

«З перших днів війни до нас потрапляє багато пацієнтів зі всієї України з тяжкими мінно-вибуховими травмами, вогнепальними пораненнями, які потребують складних реконструктивних ЛОР-операцій. І водночас, потребують комфортних умов перебування тут. Тому дякую нашим благодійникам і партнерам за постійну підтримку і допомогу», – зауважив директор лікарні святого Пантелеймона Юліан Голик.

Окрім того, для комфорту пацієнтів, у кожній палаті доброчинці встановили сучасні системи кондиціонування.

«Проблема була в тому, що в нас сонячна сторона і завжди пацієнти жалілися на те, що влітку дуже жарко в палатах, а взимку – холодно. Тому відповідно до всіх санітарних норм провели ремонт, поставили кондиціонери, повністю змінили дизайн палат. Я дуже вдячний спонсорам за цю допомогу.

Пацієнти в нас дуже важкі, тому що ми надаємо, як правило, невідкладну допомогу при ЛОР-патологіях і патологіях щелепно-лицевої ділянки. Пацієнти поступають із запальними процесами, з пухлинами, і водночас, ми проводимо планові операції, а також операції реконструктивні», – пояснює керівник Центру голови та шиї Олег Ковтуняк.

Ремонти тривали декілька місяців за кошти меценатів. Вартість робіт сягнула близько 65 тисяч доларів.

«Ідея зробити ремонт виникла кілька місяців тому, і для цього зібрав однодумців серед друзів-підприємців. Зараз доволі важкий час і він мені нагадує процес на Евересті, коли ти вже фізичних сил не маєш, а йдеш на морально-вольових. От як на мене, зараз в Україні час, коли треба всім, незважаючи на те, що важко, зробити ще один ривок до перемоги. Враховували побажання лікарів центру і свій досвід, адже у 2021 році ми ремонтували відділення дитячої кардіохірургії у цій лікарні. Хочу подякувати всім, хто з першого разу долучився до нашої ініціативи», – каже Роман Городечний, військовослужбовець ЗСУ, меценат, співзасновник компанії Regno, логістичного центру Port, перший львів’янин, який піднявся на Еверест.

«Ми допомагаємо ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення: фінансово – через підтримку різних проєктів, і власним прикладом – ставши на захист країни. Зараз я і ще 25 наших співробітників служать у війську. Є, на жаль, серед колег і ті, хто повертається з фронту із травмами. Їм, як і усім пораненим захисникам і захисницям, потрібна своєчасна й фахова медична допомога. І наш внесок у це – безумовний обовʼязок і прояв вдячності», – зазначає Віктор Шевченко, співвласник групи логістичних компаній Zammler.

Нагадаємо, Центр голови та шиї лікарні святого Пантелеймона – це сучасний центр для цілодобової ургентної та планової допомоги пацієнтам із патологіями щелепно-лицевої ділянки: запальних процесів, травматичних пошкоджень, пухлинних утворень, а також для допомоги хворим з патологіями і травмами вуха, горла та носа. За рік допомогу тут отримує близько 2 тисяч пацієнтів, з них 1,5 тисяч – це пацієнти, які потребують оперативного втручання.

Голос Сокальщини на GoogleNews