
У Львові стартували роботи з демонтажу будинків на вул. Братів Міхновських, які зазнали критичних ушкоджень внаслідок російської ракетної атаки 4 вересня 2024 року.
Як підтверджують висновки експертів, споруди під номерами 37, 38 та 40а не підлягають відновленню, тому міська влада ухвалила рішення не відновлювати їх, а створити на цьому місці новий громадський простір.
Постраждалим мешканцям міська рада надала грошові компенсації: 30 співвласників 20 квартир отримали загалом 48,4 млн грн на придбання нового житла. Також місто покривало витрати на тимчасову оренду квартир. Нині розпочато знесення будинку на вул. Братів Міхновських, 38. За словами Андрія Москаленка, першого заступника міського голови Львова, громадський простір з озелененням і зонами відпочинку буде створено за проєктом Інституту просторового розвитку. Демонтаж фінансується з позабюджетних джерел.
У Залізничному районі внаслідок тієї ж атаки було пошкоджено 60 будинків. Голова району Ігор Савка повідомив, що спочатку проводили невідкладні відновлювальні роботи, а згодом — більш масштабні ремонти за підтримки міського бюджету та програми «Візьми будинок під опіку». Саме з мешканцями зруйнованих будинків спільно напрацювали модель компенсації: після серії зустрічей було затверджено ухвалу сесії ЛМР з формулою компенсації за кожен квадратний метр втраченого житла.
Серед постраждалих – пенсіонер Олександр Бойко, який після трагедії тимчасово проживав у модульному містечку, а пізніше — у хоспісі. Його брат Геннадій розповів, що компенсації вистачило на покупку однокімнатної квартири у тому ж районі – на вул. Олени Степанівни.
Також вже придбали нове житло батьки Віктора Стабровського, мешканці зруйнованого будинку №38. Його батько — людина з інвалідністю, дивом вижив під час обстрілу. Нова квартира, придбана на вул. Залізничній, виявилась навіть у кращому стані, з комфортним подвір’ям. Частину отриманих коштів використають для облаштування житла відповідно до потреб батька.
Нагадаємо, внаслідок російської атаки 4 вересня 2024 року у Львові загинуло 8 людей, серед них одна дитина. Постраждало 71 особа, у тому числі 10 дітей. Було пошкоджено 189 будівель. Місто надало фінансову допомогу постраждалим на відновлення пошкоджених квартир, вікон, дверей, а також покривало витрати на оренду житла.