Влада працює

У Львові відтермінували зміну вартості готівкової оплати проїзду у громадському транспорті

У Львові на 3 місяці відтермінували зміну вартості готівкової оплати проїзду у громадському транспорті. До вересня вартість паперового квитка у міських автобусах, трамваях та тролейбусах залишається незмінною і складає 20 грн. Відповідне рішення сьогодні підтримав виконавчий комітет міської ради.

«При переході на безготівкову оплату проїзду, в грудні минулого року, рішенням виконавчого комітету було встановлено розмір тарифів на проїзд, у залежності від способів оплати. Воно також передбачало, що з 1 червня 2024 року вартість готівкової поїздки зросте до 25 грн.

Тобто, ми ще в грудні минулого року задекларували, що готівка має бути найменш зручним і найбільш дорогим способом оплати. Ми – за безготівку. І популяризуємо використання ЛеоКарт та банківських карток. Але розуміємо, що зараз не той час, щоб підвищувати тарифи. І сьогодні виконком відтермінував цю норму на 3 місяці, щоб не створювати мешканцям додаткового фінансового навантаження. Тож до вересня вартість поїздки при оплаті готівкою залишається на рівні 20 грн.

Тим часом готуємо до запуску пересадки у транспорті. Спочатку скористатися такою послугою можна буде лише з ЛеоКарт. І впровадження пересадки – це, власне, один з етапів, що мав би ще більше популяризувати безготівковий спосіб розрахунку», – зазначив директор департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Посадовець додав, на сьогодні у міському громадському транспорті лише близько 19% поїздок оплачують готівкою, і є тенденція до зниження цього відсотку.

Нагадаємо, на сьогодні у Львові діють єдині тарифи на проїзд в міському транспорті. Вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежить від обраного пасажиром способу оплати та становить: 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт, 15 грн – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC, 20 грн – при оплаті готівкою у водія та 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

Голос Сокальщини на GoogleNews