Влада працює

У Львові за кошти благодійників розпочали встановлення нових вікон після останнього ракетного обстрілу

У Львові в будинках, які постраждали від ракетного удару 6 липня, встановлюють нові вікна. Для будинків-пам’яток архітектури вже замовили та виготовляють дерев’яні вікна. Водночас завдяки допомозі благодійної американської організації у житлових будинках, що не є пам’ятками архітектури, яким вибуховою хвилею пошкодило шиби, вже розпочали встановлення нових пластикових вікон. Роботи розпочали з будинку на вул. Сахарова, 29.

Як наголосив Євген Бойко, керівник департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, внаслідок ракетної атаки, що сталась 6 липня, у Львові чимало будинків зазнали значних пошкоджень, 4 будинки – практично зруйновано. Вибуховою хвилею в помешканнях містян повибивало вікна. Відтак комунальні служби міста оперативно почали збирати інформацію щодо кількості пошкоджень, проводили заміри вікон. Загалом після ракетного обстрілу у Львові необхідно відновити близько 3 тис. вікон, з них 600 дерев’яних – у будинках-пам’ятках архітектури, а також пластикові – у житлових будинках-не пам’ятках, закладах освіти і медицини, гуртожитках НУ «Львівська політехніка».

«Одразу після ракетного удару ми залучилися підтримкою різних інституцій, благодійних фондів. Вже наступного дня мали комунікацію з мешканцями, обстежили всі помешкання, які постраждали, сформували потребу та замовили виготовлення вікон. Сьогодні почали встановлювати перші нові вікна. Дякую благодійному фонду, який одразу відгукнувся і допомагає з відновленням вікон у помешканнях львів’ян. Працюємо на перемогу», – відзначив Євген Бойко.

Встановлення вікон у житлових будинках, що не є пам’ятками архітектури, відбувається завдяки допомозі благодійної Американської організації Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Фондом Говарда Баффета. Організація реалізовує багато проєктів у часі війни. Одним з них є віконна програма.

«У Львові ми плануємо допомогти встановити більше тисячі вікон. Перша черга робіт вже відбулася. Заміряли близько 500 вікон, і вони вже в процесі виготовлення. Вікна сюди будуть довозити що два-три дні, щоб підрядник встигав монтувати.

На вул. Сахарова, 29 приїхала перша партія зі 100 вікон. І вони одночасно будуть монтуватися, що забезпечить швидке повернення людей у свої домівки. Це і є ціль нашої програми – допомогти людям повернутися у своє помешкання», – наголошує Олександр Бобенко, координатор проекту з віконної програми Американської організації Global Empowerment Mission (GEM).

Перші вінка почали монтувати в квартирі пана Сергія. Вибухова хвиля зруйнувала у його помешканні три вікна, пошкодила міжкімнатні і вхідні двері. Вибратися з помешкання йому допомагали сусіди.

«Дуже швидко приїхала комісія, провела обстеження і заміри вікон. Не пройшло і тижня і вже вікна ставлять. Добре, що так оперативно. Ніхто не очікував, що буде так швидко», – каже пан Сергій.

Довідково. Global Empowerment Mission (GEM) — Міжнародна гуманітарна організація GEM була заснована у 2011 році, щоб дати надію через нову модель реагування на катастрофи, яка відповідає сучасним кризам завдяки інноваційному, адаптивному та масштабованому підходу. Засновник GEM Майкл Каппоні.

У 2023 році робота GEM відбувається у повному партнерстві з Фондом Говарда Баффета (The Howard G Buffet Foundation).

У реалізації проекту із заміни пошкоджених вікон фонду GEM та HGBF вже встановлено понад 9325 вікон, та тисяча нових щомісячно. Цей проект включає відновлення вікон, які зруйновані внаслідок обстрілів з боку росії або пошкоджені вибуховою хвилею. Сюди входять житлові багатоповерхові та приватні будинки, державні навчальні заклади, лікарні тощо.

Голос Сокальщини на GoogleNews