Влада працює

У Львові забудовника змушено чотириповерхівки замінити двоповерховеми котеджами

Двоповерхові котеджі замість чотириповерхівки: забудовник відкорегував проєкт житла на вулиці Рудакі

Будівельна компанія «Квітка» змінила проєкт житла на вул. Рудакі. Тепер там планують звести 12 двоповерхових котеджів замість багатоквартирного житлового будинку на 42 квартири. Про це повідомили у Львівській міській раді.

У Львівській міській раді відбулася зустріч заступника міського голови Львова з містобудування Любомира Зубача з ініціативною групою мешканців вулиці Рудакі та представниками забудовника.

«По всіх складних питаннях, які стосуються видачі містобудівних умов і обмежень, у нас є добра традиція виїжджати на місце і радитися з людьми. Коли ми отримали документи щодо потенційного будівництва на вулиці Рудакі, ми виїхали на місце і побачили, що це територія із здебільшого садибною забудовою. Також там складні транспортні потоки і вузькі дороги, тобто багатоповерхове житло на цій ділянці – це досить проблематично. І це спільна позиція і мешканців, які там живуть, і міської ради, бо ми розуміли, що це будівництво створить багато проблем», – зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Після цього у Львівській міській раді відбулося засідання виконавчого комітету, на який прийшли мешканці вул. Рудакі та виступили проти зведення багатоповерхового житла на їх вулиці. Забудовник погодився відкликати заяву на отримання містобудівних умов та обмежень щодо багатоповерхового житлового будинку і фактично переробив проєкт.

Представники забудовника повторно ініціювали зустріч з мешканцями у Львівській міській раді. Тому сьогодні на зустрічі мешканцям презентували нові напрацювання щодо будівництва 12 двоповерхових котеджів на вул. Рудакі, замість 4-поверхового житлового будинку на 42 квартири.

Окрім того, заїзд пропонують облаштувати не з верхньої частини ділянки, де є дуже вузька дорога, а з нижньої, що створюватиме менше незручностей для мешканців.

Представники ініціативної групи мешканців загалом підтримують оновлений проєкт, лише хочуть побачити детальніші напрацювання.

«Приємно, що в нас відбувається діалог, і місто це організовує. У цілому ідея приймається, воно реально вписується, зменшується забудова і щільність. Якщо цю концепцію забудовник розвине, ми хочемо побачити детальний проєкт: метраж, висоту. Ми зберемося з мешканцями і ознайомимося. І якщо всі погоджуються, то тиснемо один одному руку», – сказав Тарас Диндерис, військовослужбовець і мешканець вулиці Рудакі.

Після деталізації оновлений проєкт знову представлять мешканцям, а згодом розглянуть питання видачі містобудівних умов і обмежень.

«Це добрий приклад, коли за допомогою спільної комунікації міської ради, забудовника і мешканців, ми виходимо на будівельні проєкти, які з одного боку дозволяють бізнесу працювати і розвиватися, а з іншого – створюватимуть комфортне житло для нових мешканців і не стануть дискомфортом для тих, які вже проживають у цьому районі. Тут якраз той випадок, коли всі у виграш,і і ми бачимо, наскільки важливою є комунікація в таких випадках», – підкреслив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Голос Сокальщини на GoogleNews