Влада працює

У Львові запрацював новий центр денного дозвілля для літніх людей

У новому центрі денного дозвілля на вул. Симона Петлюри, 29 дідусі та бабусі Львівської громади, в тому числі з інвалідністю, мають змогу безплатно відвідувати заняття з опанування ґаджетів, вивчати англійську, брати участь у літературних гуртках, а також переглядати фільми. Наразі найпопулярнішим курсом тут є користування ґаджетами.

Пані Валентині – 78 років, і вона уже вдруге прийшла на курси з користування ґаджетами. Зізнається, що їй дуже подобається.

«Сьогодні ми прийшли з телефонами, і якщо нам щось незрозуміло, пані Марія розказує нам. Наша пані Марія дуже хороша і ми її дуже любимо. Я вже знаю, як вивести галерею на головний екран, як зайти у Фейсбук, як користуватися соціальними мережами. Мені дуже цікаво, я спілкуюся, тут люди мого віку. Я дуже рада, що я тут, і що нас навчають», – каже пані Валентина.

Дозвілля для літніх людей проводять на декількох локаціях у різних районах міста, але місця для всіх охочих не вистачало. Тому нещодавно облаштували центр на вул. Симона Петлюри, і зараз заняття тут відвідують понад 20 людей щодня.

За словами керівниці відділення соціальної адаптації та денного перебування центру Лідії Жинтички, для літніх жителів дуже важливо мати можливість зустрічатися, спілкуватися, проводити спільні активності та підтримувати один одного. Тож, якщо є такі, хто ще не долучився до центру денного дозвілля, можуть легко це зробити. Для цього варто звернутися у відділ соціального захисту свого району і написати заяву про те, що хочуть отримувати послугу соціальної адаптації.

Заняття у центрах денного дозвілля відбуваються з понеділка до п’ятниці. Літні львів’яни на вибір можуть слухати пізнавальні лекції на різні теми, відвідувати майстер-класи, займатися хореографією, йогою, фізичними вправами, співати у хорі, збиратися на літературний гурток, вчитися на курсах ґаджетів та англійської, ходити на екскурсії.

«Такі заняття – як альтернатива тому, щоб сидіти вдома перед телевізором. Люди приходять, спілкуються, і також навчаються чогось нового для себе. Графіки ми складаємо щотижня і дивимось на запити людей, що їм цікавіше. Наразі найцікавішими є навчання з ґаджетами, тому що люди старшого віку потребують допомоги, й інколи їхні родичі не мають терпіння їм пояснити це, а наша педагог якраз має на це час і терпіння. Також є англійська мова, різні творчі заняття», – пояснює Ольга Ільчишин, керівниця філії допомоги вдома та соціальної адаптації центру «Джерело».

Загалом на гуртки та курси у «Джерело» щомісяця приходять понад 250 людей літнього віку. Крім того, більше ніж 1900 самотніх людей похилого віку та людей з інвалідністю Львівської громади отримують у «Джерелі» послугу догляду вдома.

Зазначимо, гуртки центру денного дозвілля для літніх львів’ян відбуваються за адресами: центр денного дозвілля на вул. Петлюри; «Молодвіж» на вул. Скорика; палац Петрушевича; бібліотеки на вул. Князя Романа та вул. Окуневського. Також заняття з хореографії відбуваються на вул. Огієнка, а хору – на вул. Руській. Охочі приходити на такі заняття за конкретними локаціями обов’язково мають звернутися до центру «Джерела» за телефоном: 097 400 22 88; 066 400 22 88; 063 400 22 88. Або ж звернутися у відділ соціального захисту, про що було зазначено вище.

Голос Сокальщини на GoogleNews