Влада працює

У Львові вагітним переселенкам презентували сучасний Центр матері і дитини «Незламні матусі»

У Львові для вагітних переселенок, що втекли від війни до нашого міста, збудували Центр матері і дитини «Незламні матусі». Сьогодні майбутнім матерям презентували центр.

«Це достатньо спокійна локація, недалеко парк “Знесіння”, і до центру міста автобусом їхати 10 хв. Ми старалися, щоб цей простір був затишний, щоб були зони спільного приготування їжі, дитячі ігрові кімнати, місця, де можна проводити фізичні заняття. Є просторий двір, поруч маємо зелену зону, де можемо зробити кілька терас. Є майданчики для дітей, з качелями, лазанками, щоб максимально приємно можна проводити свій час з дітками на вулиці. За допомоги управління екології нам вдалося влаштували гарну виїмку з озерцем”, – розповів Антон Коломєйцев, керівник управління архітектури та урбаністики ЛМР.

Він акцентував, що це житло добре адаптоване для зими: є електричне опалення. У кожній кімнаті є два двоспальні ліжка, що дозволяє комфортно розміститися 4 особам. Формат розміщення буде зручним і може змінюватися, тобто в кімнаті може проживати жінка і кілька її дітей.

“Зауважу, що цей проєкт реалізовано спільно із загальним проєктом “UNBROUKEN”, який реалізовується спільно з Міністерством охорони здоров’я, міською і обласною радою, а фінансово він спонсорований Товариством Червоного Хреста», – додав Антон Коломєйцев.

Водночас зі слів керівника дитячої Лікарні Св. Миколая Івана Міськіва, у Центрі матері і дитини «Незламні матусі» передбачено постійне перебування патронажної медсестри, яка буде займатись дітками.

“Тут буде середній акушерський персонал, який допомагатиме вагітним. Оскільки потрібно правильно підготуватись до пологів, з цим медичний персонал буде ознайомлювати вагітних: які вправи необхідно робити, як психологічно себе підготувати до майбутніх пологів тощо. За потреби, є можливість надання будь-якої медичної допомоги як матусям, так і діткам у досить близькій локації до містечка», – зазначив Іван Міськів.

Нагадаємо, Центр матері і дитини «Незламні матусі» – це два будинки для вагітних жінок-переселенок, які звели в районі Тракту Глинянського. Формат житла тут зовсім інший, аніж у модульних містечках для переселенців у Львові. Для жінок при надії будинки звели із дерев’яних конструкцій, які збирали на місці. За основу взятий досвід аналогічної будови у США. Тут зможуть жити вагітні або породіллі з дітьми. З кожною матусею будуть підписувати індивідуальний договір, де буде визначено термін їхнього проживання в цих будиночках.

Загальна площа двох двоповерхових будинків – 1300 м2. В кожному з них облаштували всі найнеобхідніші умови для комфортного тимчасового розселення вагітних жінок, які мають статус внутрішньо переміщених осіб: спальні кімнати, пральні, душові, вбиральні, кімнати відпочинку, дитячі зони, кухні, їдальні, котельні. А поряд із житлом облаштовують благоустрій: хідники, оглядовий і дитячий майданчики та навіть озеро. Одночасно тут зможе проживати 104 особи.

Спроєктували будинки львівські архітектори. Роботи здійснює одеська компанія, яка через війну переїхала до Львова.

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/society/social-sphere/292293-ihrovi-kimnaty-zatyshnyi-dvoryk-i-ozertse-u-lvovi-zbuduvaly-iakisne-tymchasove-zhytlo-dlia-vahitnykh-pereselenok

Голос Сокальщини на GoogleNews