Влада працює

У Закладі на Яворівщині облаштовують умови для розміщення майже 100 осіб – пацієнтів з психічними розладами

Будівля колишньої лікарні на 70% готова для прийняття пацієнтів.

Майже 100 осіб – людей з психічними розладами – планують розмістити у приміщенні колишньої психіатричної лікарні у селі Заклад Тростянецької територіальної громади.

Як розповів профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, Міністерство соціальної політики звернулося до адміністрацій областей, на території яких не ведуться активні бойові дії, із запитом знайти можливість розмістити у своїх закладах соцзахисту евакуйованих із відповідних закладів областей з передової. Загалом переселення потребують майже 4000 осіб.

«Оскільки мова йде про поселення вразливої категорії населення, яка потребує постійної наявності медиків та робочого персоналу, керівництво адміністрації прийняло рішення про розміщення евакуйованих в установах, які найкраще пристосовані для надання відповідних медичних і соціальних послуг. Саме такою є будівля у Закладі.

Зараз приміщення перебуває у власності Тростянецької громади. До кінця липня його передадуть в оренду Львівській ОВА. Створений заклад стане філією Грушківського психоневрологічного інтернату. Перших пацієнтів сюди заселять вже на початку серпня», – розповів Іван Собко.

На утримання закладу до кінця року в обласному бюджеті передбачено 11 млн грн. Ці кошти використають на оплату заробітної плати персоналу, житлово-комунальних послуг, харчування та інших потреб пацієнтів. Загалом планується заселення близько 100 пацієнтів – як евакуйованих з інших областей, так і мешканців Львівщини.

«Дякуємо місцевій владі за сприяння і співпрацю, за залучення спонсорських та благодійних коштів, завдяки яким приміщення готове для експлуатації, а також департаменту соціального захисту населення, що оперативно реагує на всі виклики, пов’язані з військовим станом», – додав Іван Собко.

Нагадаємо, що раніше КНП «Львівська обласна психіатрична лікарня «Заклад» реорганізували та згідно з рішенням Львівської облради приєднали до Львівської обласної психіатричної лікарні.

Від початку російського військового вторгнення Львівщина прийняла 225 пацієнтів з Бахмутського психоневрологічного інтернату, 221 з яких вдалося скерувати на лікування за кордон. Окрім того, у закладах соцзахисту Львівщини зараз перебувають 106 пацієнток зі Слов’янського психоневрологічного інтернату.

Голос Сокальщини на GoogleNews