Влада працює

В Городку проведуть капітальний ремонт місцевого ЦНАП-у

Центр надання адміністративних послуг на сьогодні стає важливим, зручним, оптимізованим інструментом для швидкої та результативної взаємодії громада – влада. Завдання місцевої влади – якісно організувати цей процес, зробити його максимально зручним та доступним для мешканців громади.

Так, днями Городоцька міська рада вже отримала позитивну відповідь від Міністерства цифрової трансформації щодо виділення субвенцій з державного бюджету на розвиток ЦНАПів одразу по двох напрямках:

– Будівництво центрів (2 448 063 грн);

– Обладнання ЦНАПів (836 362 грн).

Таким чином відділ державної реєстрації та надання адміністративних послуг Городоцької міської ради (завідувач – Світенко О.М.) отримав шанс на капітальну реконструкцію вже цьогоріч: для зручності та доступності мешканців планують відремонтувати приміщення на території внутрішнього дворика міської ратуші, де раніше розміщувалася ДАІ.

Ці зручності для нашої громади – насправді на часі та необхідні для 40 тисяч осіб (!) 39-ти населених пунктів, які об’єднала новостворена громада. У приміщенні, в яке планують переселити ЦНАП, будуть забезпечені вимоги доступності для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення та інших вимог щодо облаштування центру.

Детальніше про плани на реконструкцію будівлі під ЦНАП – із супровідного листа, що надсилався із конкурсною заявкою у Міністерство цифрової трансформації

Завдяки реалізації проєкту кількість адміністративних послуг, що надаються центром, до кінця року збільшиться до 250 (на даний час – 171). Основні групи адміністративних послуг, що надаватимуться:

– реєстрація нерухомості, бізнесу;

– реєстрація місця проживання;

– реєстрація актів цивільного стану;

– адміністративні послуги соціального характеру;

– адміністративні послуги у сфері земельних відносин, містобудування та архітектури.

Для надання консультацій громадянам щодо одержання он-лайн послуг, в тому числі завдяки порталу «Дія», буде організовано відповідне робоче місце із позначенням «Центр Дії». Водночас, відвідувачі ЦНАПу будуть забезпечені окремим місцем, обладнаним персональним комп’ютером із доступом до мережі інтернет та одразу ж зможуть скористатися можливістю подати заявку на отримання он-лайн послуги.

Враховуючи інтерес міської ради до формування сприятливого інвестиційного клімату на території громади, беручи до уваги співпрацю із центром зайнятості, щодо започаткування підприємницької діяльності учасниками АТО/ООС, в новому приміщенні центру надання адміністративних послуг буде обладнано робоче місце, для надання консультацій та підтримки підприємництва на всіх етапах його життєвого циклу.

З метою забезпечення оперативності адміністративних послуг в перспективі у приміщенні заплановано встановити банківський термінал, використовуючи який клієнти зможуть оплатити адміністративні послуги на місці.

Відповідно до вимог облаштування ЦНАПів, проєктом передбачено поділ центру на зони обслуговування та очікування. В зоні очікування для комфортного перебування відвідувачів буде встановлено: кондиціонер, м’які дивани, кулери з водою, стійку рецепції для надання додаткових консультаційних послуг, для організації електронної черги – сенсорний термінал, а в зоні обслуговування – широкоформатний телевізор. Для відвідувачів з дітьми в зоні очікування проєктом передбачено дитячу зону, а в санвузлі для осіб із інвалідністю – пеленальний столик. Вхід у центр запроєктовано з внутрішнього двору міської ради (ратуші), де буде облаштовано відпочинкову зону з елементами ландшафтного дизайну – озеленення, садові меблі. Варто зазначити, що нежитлова будівля, що підлягає реконструкції під ЦНАП, знаходиться поблизу міського скверу, де функціонує дитячий майданчик і можна провести час, очікуючи на свою чергу.

Для забезпечення ефективної роботи персоналу ЦНАПу, уникнення стресів, що негативно позначаються на здоров’ї службовців, передбачено облаштування кімнати для відпочинку. Така побутова кімната використовуватиметься як для харчування співробітників в обідню перерву, так і для коротких перерв, які необхідні співробітникам відкритого офісу.

З метою забезпечення доступності до приміщення ЦНАПу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, проєктом реконструкції передбачено влаштування окремого санвузла, дверних отворів у приміщеннях відповідної ширини, на вході до центру буде встановлено кнопку виклику.

У центрі буде забезпечено вільний доступ до інтернету всім відвідувачам, шляхом організації Wi-Fiзони. З метою оцінки якості наданих послуг та своєчасного реагування на зауваження та побажання відвідувачів, у зоні очікування буде встановлено скриньку для оцінки наданих послуг шляхом анкетування.

24 березня 2021 року, Городоцькою міською радою однією із перших у Львівській області, підписано Меморандуму про співпрацю з Львівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відповідно, створено можливість для надання безоплатної правової допомоги у приміщенні ЦНАП після проведення його реконструкції.

Є очікування, що після освоєння субвенції з державного бюджету, за співфінансування із бюджету Городоцької міської ради до кінця жовтня 2021 року в Городоцькій громаді буде урочисто відкрито сучасний ЦНАП.

Голос Сокальщини на GoogleNews