Влада працює

Влада Сокальського району забезпечує полеглих та ранених бійців АТО всім необхідним

Всі ми знаємо, що матеріальне забезпечення Української армії, на жаль, погане. Тож усім миром збираємо для вояків продукти і одяг, засоби гігієни і захисту, медикаменти…

Забезпечити їх, а також сім’ї, члени яких воюють, поранені або загинули в зоні АТО, усім необхідним, допомогти їм вирішити усі проблеми – наше першочергове завдання, підкреслив на нараді з керівниками відділів райдержадміністрації, житловокомунальних, медичних закладів, правоохоронних та інших органів голова Сокальської РДА Олег Кожушко. І зазначив, що це питання стоїть на контролі в голови Львівської ОДА.

У нас є три сім’ї загиблих військовослужбовців – Сиваків (Сокаль), Біликів (Перв’ятичі) та Приходів (Забужжя). Всі три сім’ї отримали матеріальну допомогу з обласного бюджету, дві – з державного. При потребі їх повинні поставити на квартирний облік, виділити їм земельну ділянку під будівництво житла, але поки що жодна сільська рада не веде квартирного обліку, тож доведеться цим зайнятися, зокрема Перв’ятицькій, бо квартири потребує сім’я Біликів. Олег Кожушко наголосив, що потрібно вивчити потреби цих сімей і допомогти їх вирішити, зокрема і з капітальним ремонтом житла.

Пан Олег назвав вражаючі цифри: станом на 4 вересня на Львівщині загинуло 84 військовослужбовці, приблизно 20 добровольців. У Яворівському районі загинуло 16 і 6 пропали безвісти, в Бродівському загинуло 9 чоловіків… Тож важко з коштами, не вистачає земельних ділянок.

Сокальщина має поранених вояків – це Тарас Смага з Ількович, Іван Філонич з Пристані, Богдан Дорош з Острова, Юрій Білецький з Двірців, Володимир Гринда з Ванова, який після важкого поранення проходить реабілітацію в Хмільнику; прооперували Тараса Лукача з Великих Мостів…Частина з них після лікування в госпіталях перебувають вдома. Їм надавали матеріальну допомогу. Головного лікаря Сокальської ЦРЛ Романа Шведа зобов’язали дізнатися, якої конкретно допомоги потребує кожен з них. І не тільки медичної, бо часто вояки не мають шоломів, бронежилетів. Кожного з відправлених в зону АТО необхідно також забезпечити аптечкою, в якій повинні бути ліки для надання першої медичної допомоги: бинти, йод, знеболювальні, кровоспинні препарати тощо. Щоправда, як зазначалось на нараді, нема повної інформації, бо чимало чоловіків пішли воювати добровольцями, на жаль, немає зв’язку з командуванням усіх частин тощо. Р. Швед повідомив, що в зв’язку з великою потребою медикаментів, працівники Сокальської ЦРЛ зібрали 10 тис. грн., на які придбають необхідні ліки, зокрема, скальпелі, зажими, антибіотики, рукавиці, кровоспинні, обезболювальні та інші препарати. Зібрати їх і передати воякам просять в усіх організаціях, установах, на підприємствах. І в першу чергу забезпечити аптечками, шоломами, бронежилетами жителів району, яких зараз відправляють до війська.

На нараді наголошувалось, що необхідно надавати максимальну допомогу як військовослужбовцям, так і їх сім’ям, працювати конкретно з кожною людиною, скласти списки, вивчати проблеми і допомагати їх вирішувати. Кому потрібно допомогти отримати соціальні виплати, безкоштовно оформити земельні ділянки, стати на квартирний облік, оздоровити їхніх дітей тощо. Запропоновано звільнити вищезгадані сім’ї від сплати комунальних послуг, виготовити меморіальні дошки з іменами загиблих, проводити спортивні турніри їх пам’яті.

Розуміємо, що українське військо чекає нашої допомоги. Тож допоможімо, хто чим може, адже від цього залежить і наша з вами безпека.

Валентина БЛУДОВА.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.