Влада працює

У Дрогобицькій громаді штрафуватимуть за продаж і купівлю ранньоквітучих рослин

З настанням весняно-літнього періоду особливо актуальними є питання збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі занесених до Червоної книги України.

Щороку, у весняний період, на Дрогобиччині, як і в інших областях України, триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

Підсніжник складчастий, підсніжник звичайний (білосніжний), цибуля ведмежа (черемша), всі види сон-трави, тюльпан дібровний, проліски дволистий та сибірський, конвалія, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, шафран весняний, – це далеко не повний перелік первоцвітів. Усі ці рослини знаходяться на межі зникнення.

Торгівля первоцвітами є порушенням Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» та Правил торгівлі на ринках.

У Дрогобичі за торгівлю на ринку та за його межами ранньоквітучими рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення, рослинами – притягатимуть до відповідальності.

Розпорядженням міського голови Дрогобича створено спеціальну робочу, яка моніторитиме ситуацію.

Робоча група проводитиме перевірки на території міста з метою запобігання незаконного збору та торгівлі такими рослинами.

Слід розуміти, що під час збору ранньоквітучих червонокнижних рослин наноситься нищівна шкода природі – рослина втрачає можливість утворити насіння та дати нове покоління. Також повне знищення рослини відбувається, якщо її вирвати з цибулиною.

Таким чином, з метою недопущення порушення вимог чинного природоохоронного законодавства в частині незаконного збору і заготівлі, торгівлі рідкісними та зникаючими ранньоквітучими рослинами і первоцвітами, закликаємо усіх мешканців Дрогобицької громади бути свідомими, берегти природу і не знищувати ранньоквітучі об’єкти рослинного світу.

Голос Сокальщини на GoogleNews