Його проводять на базі Винниківського госпіталю.
Українці, які потребують ендопротезування, можуть отримати цю медичну послугу безоплатно. Таку можливість передбачає для них державна програма.
Відтак, держава закуповує ендопротези та розподіляє їх між областями.
«Щорічно держава виділяє понад 140 млн грн для закупівлі ендопротезів, а понад 13,5 тисяч українців цьогоріч отримали безкоштовне ендопротезування. Держава закуповує безкоштовні ендопротези, опісля вони розподіляються на області», – розповіла т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОВА Наталія Літвінська.
На Львівщині базовим закладом для безкоштовного ендопротезування є Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи. Саме сюди надходять і набори для проведення оперативних втручань.
У міру того, як держава закуплятиме інструменти для інших закладів охорони здоров’я, перелік закладів, які безкоштовно ендопротезуватимуть розширюватимуть.
Ендопротизують у Винниківському госпіталі вже понад 30-ть років, щорічно проводять більш як 300 ендопротезувань.
«З 1993 року провели вже більш як 5-ть тисяч таких оперативних втручань. На цей час на залишку в нас є 305 ендопротезів і на наступний рік ми так само замовили з державного бюджету ще 100. Маємо весь інструментарій та фахових спеціалістів для проведення ендопротезування»,- зазначив гендиректор Львівського обласного госпіталю ветеранів війн і репресованих ім. Ю. Липи. Максим Прикупенко.
Звернутися у медзаклад можна за скеруванням від сімейного лікаря.
Отримати допомогу за державною програмою може кожен українець, незалежно від місця реєстрації. Проте, як зазначили у департаменті охорони здоров’я, якщо якогось ендопротеза не буде достатньо, його профінансують по обласній програмі. У цьому випадку допомогу можуть отримати лише мешканці області та переміщені особи, які тут зареєстровані.
Цього тижня департамент охорони здоров’я Львівської ОВА розпочав кампанію з інформування мешканців області щодо можливості безоплатного ендопротезування.
«Кожен українець має можливість ендопротезування за кошти державного бюджету. У випадку, якщо людина хоче протезуватись іншим видом протезів за власні кошти в державі відсутній механізм на таке відшкодування коштів», – додала Наталія Літвінська.
«Важливо, щоб мешканці Львівської області розуміли, що є можливість безоплатного ендопротезування, щоб позбулися міфів про те, що ці суглоби є неякісні, адже і така інформація надходить від недобросовісних колег і щоб вони розуміли, де можливо провести сьогодні таке ендопротезування»,- додала Наталія Літвінська.