Здоров'я

Львівські лікарі прооперували жінку з рідкісною патологією та повернули їй змогу жити без болю

Щелепно-лицеві хірурги лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова прооперували жінку з рідкісною патологією – синдромом Ігла, повернувши їй здатність їсти, спати та жити без болю. Це уже друга така операція в лікарні.

Пацієнтка – 78-річна львів’янка Марія Лещак. Її будь-якої миті міг вразити інсульт, а кожен ранок впродовж останніх п’яти років починався зі знеболювального. Жінка звернулась до невропатолога з вираженим больовим синдромом в ділянці голови та шиї. Той спершу скерував хвору на комп’ютерну томографію, а після цього – до спеціалістів із щелепно-лицевої хірургії.

Обстеження виявило: у жінки – синдром Ігла – аномалія, при якій змінюється положення, форма та розмір шилоподібного відростка, що відходить від скроневої кістки голови. Причина цьому: окостеніння шилопід’язичної зв’язки. Тому пацієнтка страждала від постійного болю, через який не могла їсти, спати, а згодом – рухатись.

Стрибки тиску спровокували передінсультний стан, а через тривалу відсутність сну, у жінки почались психічні розлади. Лікарі прийняли рішення оперувати невідкладно.

Відросток розміщений в анатомічно складному місці. Там проходить сонна артерія, багато судин та лицьовий нерв, який відповідає за міміку обличчя. Кожен рух хірурга – небезпека. Однак спеціалісти спрацювали «на відмінно». Заввідділення Ковтуняк Олег спільно з колегами видалили аномальний відросток, завдовжки 5 см, без ушкодження важливих структур в оперованій ділянці.

З часу втручання минуло уже два тижні. Жінка більше не потребує знеболювальних пігулок: вона знову добре спить і нарешті усміхається.

Голос Сокальщини на GoogleNews