Здоров'я

Львівський онкоцентр відвідав голова Національної асоціації онкологів України

Під час зустрічі з колективом обговорили низку актуальних питань, зокрема, щодо спроможної онкомережі, забезпеченості протипухлинними препаратами в умовах війни та очікуваних змін у самоврядуванні медичних професій.

З робочим візитом на Львівщині перебував голова Національної асоціації онкологів України Валерій Зуб. В межах візиту він відвідав Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.

Під час зустрічі з колективом обговорили низку актуальних питань, зокрема, щодо спроможної онкомережі, забезпеченості протипухлинними препаратами в умовах війни та очікуваних змін у самоврядуванні медичних професій.

Валерій Зуб закцентував на можливостях надання онкологічної допомоги пацієнтам області у Центрі, а саме, фінансування хірургічних пакетів, критерії оцінки якості надання медичних послуг, в тому числі сімейних лікарів, та затвердження національних протоколів лікування раку.

«Онкологія – це досить специфічний напрямок медицини, який потребує не менш специфічного підходу. А враховуючи, теперішні реалії варто приділяти увагу не тільки лікуванню, а й превентивній діагностиці раку, а саме збільшити обізнаність населення про ризики раку. Львівський онкоцентр вразив кількістю зробленого, відновленими відділеннями, новим обладнанням. Обмінялись думками та пропозиціями, бачу багато позитивних моментів, які треба продовжувати реалізовувати. Погоджуюсь, що стимулювання – це найкращий мотиватор. Маю на увазі сімейних лікарів, які мають заохочувати пацієнтів до превентивної діагностики», – наголосив Валерій Зуб.

«Під час війни однозначно загострюються всі хронічні захворювання, зокрема, онкологічні. Хоча вплив стресу на виникнення онкологічного захворювання не доведено, проте це вагомий фактор, який може спричинити його розвиток надалі. На жаль, в майбутньому ми можемо спостерігати збільшення кількості онкозахворювань, які будуть зумовлені невчасним зверненням. Впевнена, що разом з Асоціацією зможемо попереджувати та боротися з онкозахворюваннями успішніше», – зазначила в.о.директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська.

Голос Сокальщини на GoogleNews