Здоров'я

Львівський Центр трансплантології лідирує за кількістю трансплантацій в Україні

За підсумками першого кварталу 2024 року, Центр трансплантології Першого медичного об’єднання Львова виконав найбільшу в Україні кількість пересадок органів.

Так, лише за перші три місяці 2024 року в Україні виконано 131 органну трансплантацію. Із них 39 – у Центрі трансплантології Львова, і це найбільша по країні кількість.

«Останніми роками в Україні активно розвивається система трансплантації, навіть попри повномасштабну війну. Щороку – все більше операцій. А географія центрів та лікарень, де виконають пересадки органів, повсякчас розширюється. Нині 67% від усіх трансплантацій – це посмертне донорство. З кожним роком усе більше українців готові жертвувати органи своїх померлих рідних задля порятунку інших людей. Решта, 33%, це родинні пересадки органів.

Нині в національному листі очікування на трансплантацію перебуває 3013 пацієнтів. Більшість з них потребують пересадки нирки – 1961 людина. Печінки – 477 людей, серця – 455. Спеціалісти нашого Центру тішаться тим, як стрімко розвивається галузь та роблять усе можливе, аби рятувати якомога більше українців», – зауважили у Центрі трансплантології Першого медичного об’єднання Львова.

До слова, оновлений Центр трансплантології Першого медобʼєднання Львова запрацював у 2021 році. Тут є 7 реанімаційних та 10 стаціонарних ліжок, а також 2 ізольовані операційні з новітнім обладнанням.

Голос Сокальщини на GoogleNews