Здоров'я

На Львівщині стартувала літня школа «Почуй лікаря»: детальніше про навчання

На навчання зареєструвалось 100 волонтерів, які готові далі йти в школи та розповідати учням, як підтримувати своє здоровʼя.  Літня школа триватиме до середини серпня

Суть проєкту полягає в тому, що студенти-медики у форматі лекцій розповідають школярам про основи здорового способу життя, профілактику виникнення найбільш поширених хвороб та важливість піклування про своє здоров’я.

Перед проведенням лекцій студенти проходять навчання від експертів проєкту (лікарів, викладачів тощо). Перша зустріч в межах літньої школи відбулась з керівницею проєкту Галиною Бордун.

Кожен з учасників має змогу долучитись до одного, або декількох тематичних блоків: здорове харчування, профілактика серцево-судинних захворювань, психічне здоровʼя, статеве дозрівання, травми та домедична допомога. Після проходження літньої школи учасники будуть проводити лекції для школярів Львівщини.

З кожним роком серед учасників все більше вчителів та лікарів з практичним досвідом. Загалом проєкт «Почуй лікаря» за 1,5 року діяльності охопив понад 11 тисяч дітей. За цей період близько 150 студентів-волонтерів провели у навчальних закладах області більше ніж 300 лекцій на тему здоров’я. Серед тих, на які був найбільший запит: серцево-судинні захворювання, домедична допомога, травми, статеве дозрівання, психічне здоровʼя, вакцинація, здорове харчування.

Знайти більше інформації про проєкт можна у соціальних мережах: Фейсбук, Інстаграм.

За детальною інформацією або з пропозиціями звертайтесь на електронну скриньку: pochui.likaria@gmail.com

Серед експертів:

  • Орест Чемерис – в.о ректора Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
  • Дмитро Беш – кандидат медичних наук, лікар-кардіолог, інтервенційний кардіолог, доцент кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, член Європейської Асоціації кардіологів.
  • Наталія Іванченко-Тімко – епідеміолог, генеральний директор Львівського обласного центру контролю та профілактики хворіб МОЗ України.
  • Орест Сувало – лікар-психіатр, координатор проектів інституту психічного здоров’я УКУ, координатор розвитку послуг в громадах україно-швейцарського проекту «Психічне здоров’я для України».
  • Олеся Походило – лікар акушер-гінеколог вищої категорії.
  • Юрій Трутяк –  лікар ортопед-травматолог, завідувач операційним блоком і стерилізаційним відділенням КНП ЛОР «ЛОГВВтаР».
  • Олег Романчук – лікар-психотерапевт, дитячий психіатр центру «Коло сім’ї», директор Інституту психічного здоров’я УКУ та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії «Плекати стійкість наших дітей».
  • Галина Бордун – радниця Голови ЛОВА, коуч, керівниця проєкту «Почуй лікаря» та «Медико-психологічної волонтерської спільноти»
  • Марія Курило – заступниця начальника управління інформаційної політики, начальниця відділу пресслужби Львівської ОВА
  • Марія Велика – маркетолог

«Почуй лікаря» – це спільний проєкт Департаменту освіти і науки та Департаменту охорони здоровʼя, за ініціативою начальника ОВА Максима Козицького.

Голос Сокальщини на GoogleNews