Здоров'я

Сто протезів на місяць: центр НЕЗЛАМНІ у Львові відкриває протезну майстерню, де одночасно працювати зможуть десять спеціалістів

У четвер, 23 березня, Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова відкриває майстерню протезування, що розрахована одразу на 10 робочих місць. Це дозволить виготовляти і встановлювати сотню протезів на місяць.

До команди протезистів уже приєдналися пацієнти, які втратили кінцівки через війну, зокрема, військові. Акредитація на подію для ЗМІ триває до 09:00 23 березня.

Подія відбудеться об 10:30 у лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. На відкритті майстерні можна буде поспілкуватися з протезистами та пацієнтами, серед яких – військові, які отримали біонічні протези, а також перша протезована у центрі дитина.

Нагадаємо: Львівський реабілітаційний центр «Незламні» обіцяють відкрити за три тижні

Форма акредитації для журналістів: https://forms.gle/qpNE691oaNNcduSE9. Контактна особа: Соломія, +380933474849.

Серед учасників події: Андрій Садовий, міський голова Львова; Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання Львова; Назар Багнюк, керівник напрямку протезування центру НЕЗЛАМНІ; Ірина Заславець, керівниця проєкту НЕЗЛАМНІ; Ілля Пилипенко, пацієнт центру НЕЗЛАМНІ; Шаміль Вагабов, пацієнт центру НЕЗЛАМНІ; Володимир Дармостук, пацієнт центру НЕЗЛАМНІ; Володимир Співак, директор з корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю Nestlé в Україні і Молдові; Ірина Крехович, керівник бізнесу напоїв Nestlé в Україні і Молдові; Наталія Болібрух, керівниця Львівського осередку фонду «Запорука».

Зазначимо, площа приміщень майстерні – 250 м². Майстерня складається з гіпсової, де виготовлятимуть гіпсові негативи, кімнати з пічками та верстатами, де робитимуть куксоприймачі, а також примірочної і тренувальної кімнати. Нова майстерня, як і попередня «мобільна лабораторія», що запрацювала у Центрі НЕЗЛАМНІ у вересні, оснащена обладнанням одного з найкращих у світі виробників – німецької компанії Ottobock.

У команді центру – вісім фахівців. Це як протезисти із багаторічним досвідом роботи, так і молоді спеціалісти. Серед них Ілля Пилипенко – танкіст, що втратив ногу в бою. Захисник лікується у центрі НЕЗЛАМНІ. Невдовзі він отримає протез, а потім, пройшовши навчання, допомагатиме таким, як сам. Також у центрі є ще 6 вакансій протезистів.

Аби мотивувати пацієнтів, на стінах протезної майстерні висять фото незламних українців, які уже отримали протези в центрі. Зазначимо, що від вересня встановлено більше сотні протезів, десять з яких – біонічні протези рук.

Відкрити майстерню протезування вдається завдяки допомозі донорів. Зокрема, бренд NESCAFÉ® компанії Nestlé передав 3,5 млн грн для реновації приміщення. Обладнання вдалося придбати завдяки коштам американської організації The Global Jewish 9-1-1 та БФ «Запорука». Обладнання з Німеччини транспортувала компанія Meest.

Довідка

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Напрямок протезування центр НЕЗЛАМНІ запустив торік, відкривши мобільну майстерню. Її разом з обладнанням та комплектуючими від німецької компанії «Ottobock» надала Мальтійська служба допомоги за підтримки Уряду Німеччини та Міністерства охорони здоров’я України. Разом з майстернею центр НЕЗЛАМНІ отримав 200 протезів.

Голос Сокальщини на GoogleNews