Здоров'я

У Львові лікарі провели унікальну трансплантацію нирки

Три роки тому лікарі діагностували у Миколи ниркову недостатність. Стан здоров’я дитини різко став критичним: сильні набряки, повна відсутність сечі, і як наслідок, кількатижнева кома.

«Стан хлопчика тоді був дуже важким. Завідувач відділенням Роман Собко понад тиждень цілодобово чергував біля пацієнта, тож його стараннями і спільними зусиллями фахівців-реаніматологів вдалось врятувати Миколу», – пригадує нефролог Центру Роман Андруневич.

У діалізному відділенні Центру тривалий час дитина отримувала медикаментозну терапію, його готували до трансплантації нирки від мами. Операцію запланували на початок березня, але завадила повномасштабна війна. Тому медичним конвоєм родину на кілька місяців евакуювали до Польщі, а у липні вони повернулись для родинної пересадки. На жаль, нирка мами не прижилась в організмі сина. Затромбований орган видалили і знову розпочали гемодіаліз.

У листопаді для Миколи «знайшли» іншу нирку, яка повністю йому підходила. Донором став 17-річний юнак з Одещини, який трагічно загинув. Пересадку проводили спільно з трансплантологами Першого медичного об’єднання Львова.

«Організм хлопчика не одразу сприйняв пересаджений орган. Післяопераційний період був дуже складний: медики констатували у пацієнта комбіноване відторгнення нирки, яке вдалось побороти. Пацієнт потребував дороговартісних медикаментів і у великих кількостях. На щастя, лікарня має чудових друзів із благодійного фонду «Крила надії», які взяли на себе логістику ліків та усі витрати. Попри усі випробовування, маленький пацієнт не здається і ніколи не скаржиться. І каже, що буде таким лікарем, як наші медики, бо «вони усі дуже круті», – повідомив Роман Андруневич.

Голос Сокальщини на GoogleNews