Здоров'я

У Львові провели першу в Україні операцію з пластики м’язів обличчя

Надскладне оперативне втручання виконали щелепно-лицеві хірурги центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) та пластичні хірурги Центру естетичної медицини Першого медичного об’єднання Львова.

Це перша операція з пластики м’язів обличчя, під час якої лікарі повернули красу жінці, обличчя якої понівечив російський боєприпас.

Пацієнтка – 63-річна Наталія Аполькова, мешканка Рубіжного, що на Луганщині. Її історію ми розповідали раніше. Після початку великої війни в її будинок прилетів ворожий снаряд. Дрібні уламки посікли усю верхню частину тіла, зокрема, й обличчя. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми, виник лицевий параліч: м’язи перестали виконувати свою функцію і вона не могла виражати емоції. Жінка соромилась свого вигляду. За допомогою вона звернулась до спеціалістів центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN)

Місяць хірурги центру UNBROKEN та пластичні хірурги центру естетичної медицини готувались до унікального для України оперативного втручання – міопластики лицевого паралічу – тобто відновлення можливості виражати емоції. До складу мультидисциплінарної команди увійшло більше десяти спеціалістів – щелепно-лицеві, реконструктивні та пластичні хірурги, неврологи, нейрофізіологи, лікарі функціональної діагностики та фізичної реабілітаційної медицини, дерматологи. Консультували команду й французькі лікарі.

У процесі підготовки важливо було детально обстежити всі пошкоджені м’язи обличчя і з’ясувати, який із них можна перемістити в ділянку, що дозволить відновити міміку. Спільними зусиллями лікарі знайшли рішення: виконати транспозицію, тобто переміщення саме скроневого м’яза.

«Ми з онкопластичним хірургом Русланом Салинко відділили скроневий м’яз, спустили до кута рота і підшили його до м’язів, щоб відновити функцію та симетрію лиця. Все вдалося. Ми задоволені результатом. Сама операція така складна тим, що в ділянці обличчя є багато небезпечних анатомічних структур, пошкодження яких може нести навіть ризик смерті. Тому кожен етап операції так ретельно планувався заздалегідь», – розповідає Олег Ковтуняк, щелепно-лицевий хірург центру НЕЗЛАМНІ.

Операція тривала шість годин та минула успішно. Наступного дня пані Наталя почала займатися із терапевтом мови та мовлення, щоби заново опанувати міміку обличчя. Попереду на неї чекає реабілітація, яка триватиме весь рік. Та сьогодні жінка не може натішитися результатом – вона знову усміхається. А щоби доповнити новий образ, уже навіть одягає свої масивні сережки, які так любила носити до поранення.

Голос Сокальщини на GoogleNews