Здоров'я

У Львові успішно прооперували 17-річну дівчину з небезпечним утворенням у вусі

Хірурги Центру дитячої медицини успішно прооперували 17-річну дівчину з небезпечним утворенням у вусі

У дівчинки була холестеатома – утворення, яке невпинно росте, інфікується та руйнує кістку.

Отохірурги Центру дитячої медицини, лікарні «ОХМАТДИТ» успішно прооперували 17-річну дівчину, в якої було небезпечне утворення у вусі, яке руйнувало кістку.

Дівчину турбували сильні болі у вусі. Юля – із Вінницької області, коли звернулась до місцевих лікарів їй сказали, що причина у аденоїдах і їх треба видалити, що і зробили минулого року. Однак і за півроку опісля не полегшало – з вуха постійно витікав гній, зʼявились болі, від яких вона рятувалася знеболювальними ліками. Однак з часом біль був настільки сильним, що дівчина вже не могла терпіти, крім того, турбувало головокружіння.

«Тоді дівчина, шукаючи лікаря по відгуках, звернулася до нашого Центру дитячої медицини, лікарні «ОХМАТДИТ». Наші ЛОРи обстежили дитину та зʼясували, що у дівчинки холестеатома – утворення у вусі, яке невпинно росте, інфікується та руйнує кістку.

Тож наші лікарі вирішили терміново робити втручання. Операція була дуже складна, бо відбувалася дуже близько до великих судин, лицевого нерва і мозкових оболонок. Слід памʼятати, що холестеатома є хірургічною хворобою і лише операція ліквідує загрозу для життя пацієнта», – зауважують лікарі Центру.

Холестеатома була гігантською – величиною 5х7х2 см. Її усунули повністю, таким чином і ліквідували загрозу для життя пацієнтки.

Операція пройшла успішно, дівчину виписали та у подальшому вона буде під спостереженням медиків Центру дитячої медицини.

За словами медиків, холестеатома – це епідермальний утвір, який може виникати в середньому вусі за барабанною перетинкою. Належить за своєю сутністю до доброякісних, але за перебігом – до злоякісних, оскільки загрожує життю пацієнта. Хвороба може бути вродженою, а також може виникати внаслідок рецидивуючих, секреторних або хронічних середніх отитів. Холестеатома постійно росте і може проникнути в порожнину черепа, спричинивши загрозливі для життя, ускладнення.

Голос Сокальщини на GoogleNews