Майже 3 тисячі доз вакцини від сказу для диких тварин розповсюджуватимуть наземним методом (вручну) на території населених пунктів Дрогобицького району.
Масштабну вакцинацію розпочинають з 13 вересня в межах осінньої кампанії пероральної імунізації диких тварин проти сказу. Відповідне рішення у вівторок, 11 вересня, прийняли у Дрогобицькій районній військовій адміністрації на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника РВА Романа Шлярпа.
У районі створять 5 робочих груп з поширення вакцинальних приманок, до складу яких входитимуть ветеринарні лікарі, спеціалісти органів місцевого самоврядування, фахівці лісомисливських господарств і користувачі мисливських угідь. У кожній громаді працюватиме одна робоча група.
Як зазначили фахівці Держпродспоживслужби, всього передбачили 2975 доз, які розкладатимуть у районі на площі 119 квадратних кілометрів, зокрема в польових і лісових угіддях, обабіч доріг і поза межами населених пунктів та водойм.
«Наземний метод вакцинації диких тварин у Дрогобицькому районі застосовують вперше. Раніше вакцину розповсюджували за допомогою цивільної авіації, однак в межах правового режиму воєнного стану застосовувати авіацію заборонено, тому члени робочої групи у кожній громаді розкладатимуть її наручно. Це дуже важливий захід з попередження поширення сказу, адже з початку року на Дрогобиччині було зафіксовано аж 14 таких випадків», – зазначив перший заступник начальника Дрогобицької РВА Роман Шлярп.
В середньому на 1 кілометр квадратний розраховано 25 приманок, які мають вигляд брикетів розміром 3×5 зі специфічним запахом. Там, де зафіксовані спалахи сказу, розкладатимуть більшу кількість вакцини на відстані. Під час поїдання тварина прокушує капсулу й таким чином отримує щеплення.
Жителів району просять не брати приманки руками, не руйнувати та не переносити в інші місця.