Здоров'я

У Львівському «Охматдиті» після реконструкції відкрили клініку реабілітації дітей

Здійснити реконструкцію та закупити обладнання для клініки допомогли американські, українські та італійські благодійники.

Сьогодні, 21 червня, у Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит запрацювала новітня клініка з реабілітації дітей.

У ході реконструкції до існуючих приміщень додатково облаштували зал ерготерапії, зали фізичної терапії та сенсорно-моторного розвитку, кабінети терапевта мови та мовлення, психолога та асистивних технологій. Також окремо створено навчальну санітарну кімнату з душем, умивальником та санвузлом для навчання самообслуговуванню дітей із порушеннями мобільності.

Заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко вручив подяки від імені начальника адміністрації благодійникам, які долучилися до реконструкції клініки.

«Дякую усім, хто долучився до такого вкрай важливого проєкту. Саме завдяки подібним ініціативам нам вдасться вивести медичну галузь на новий рівень, який заслуговують усі наші громадяни: від найменшого до найстаршого. Завдяки створеним зручностям дітки зможуть пройти курс реабілітації, який підбирають фахівці клініки. Впевнений, що не один маленький пацієнт покине межі Львівського Охматдиту з вдячністю та новими вміннями», – сказав Іван Собко.

У клініці реабілітації дітей застосовують тільки доказові сучасні методи реабілітації. Відтак, в кабінеті ерготерапевта будуть не тільки професійні засоби оцінки та терапії, які тренують дрібну моторику, а й функціональна кухня зі зручностями для діток із обмеженими можливостями. Крім цього, будуть використовуватися такі психотерапевтичні методи роботи із дітьми, як пісочна терапія, музикотерапія. Терапія мови і мовлення буде проводитися в оновленому приміщенні, де є усі необхідні засоби для надання якісної послуги.

«Це дуже круто, що нам вдалося відкрити сучасний реабілітаційний центр, де є можливість застосовувати сучасні реабілітаційні методики. Активні, а не пасивні. Це важливо. У нас працює мультидисциплінарна команда, яка обстежує дітей, тоді проводить командні обговорення і опісля вже створюємо індивідуальну програму реабілітації з чітко визначеними цілями реабілітації. Також у цей процес ми активно залучаємо батьків і родини дітей. Адже, після наших занять батьки повинні продовжувати рекомендовані заняття з дітками. Це робота 247, аби був максимальний результат», – розповіла керівник Клініки реабілітації дітей Оксана Гдиря.

Загалом реконструкція приміщень, включно із закупівлею реабілітаційного обладнання, обійшлася в 3 мільйони гривень. Реконструкцію вдалося здійснити завдяки фінансовій підтримці благодійної організації CNEWA та за сприяння Українського католицького університету, Львівської ОВА та особисто начальника адміністрації Максима Козицького.

Голос Сокальщини на GoogleNews