Згадаємо, як це було

Надія помирає останньою – варта майдану потрібна

Час летить невпинно, як і життя продовжується незалежно від подій та обставин навколо нас. Хтось є творцем і перебуває у вирі подій, когось події, в міру обставин, торкаються безпосередньо, більшість споглядають і вичікують, – а що воно буде. І продовжують займатися буденними справами незалежно від подій. І лише віра у краще майбуття, очікування результату від активності підштовхує нас до дій. Дії в часі впливають на якість. Час летить… 

Така філософія життя у часі. І лише надія помирає останньою.

Президент видав указ про відзначення 21 листопада Дня Гідності і Свободи з нагоди річниці Помаранчевої революції та Майдану. Майдан змінив багатьох з нас, але не всіх. Маючи чітку мету незалежної розвинутої європейської України, ми, українці і керівництво держави, повинні чітко усвідомлювати, що дорогу до визначеної мети необхідно вперто торувати. Як ніколи, сьогодні громадянське суспільство готове до радикальних змін, незважаючи на події на сході. Але радикальних реформ чомусь ніхто не пропонує. А не пропонуючи змін на вимогу суспільства, такі поводирі рано чи пізно будуть змінені самі. Бо в системі громадянське суспільство – держава – громадянин представники держави не можуть і не мають права нехтувати волею громадян.

Для побудови громадянського суспільства і нової політичної системи до управління мають прийти люди, які не будуть служити, «лизати», «лягати» чи шукати інші підходи до «начальства». Не куми, свати, діти, інші родичі, які нічого корисного не вміють робити, безініціативні, бо задоволені посадою і своїм становищем. Омріяна українська держава зможе зрости тоді, коли до керівництва ми зуміємо провести державників, які розуміють, що національний продукт має бути рівномірно розподілений, залежно від внеску кожного, але без надмірних наддоходів; що будуть прийняті закони соціального вирівнювання; що на посади в органи виконавчої влади призначення будуть відбуватися на конкурсній основі; що буде до мінімуму зведена корупція, «кумівство» і хабарництво, що своєю чергою, не породжуватиме соціальної напруги. «Соціальний ліфт» через конкурсний відбір, вибори кращих, ініціативних, енергійних, порядних і справедливих дасть змогу просуватися вперед і змінювати діючу систему.

Особливим є питання так званих «олігархів» або представників бізнесу у керівництві державою. Бізнес і державне управління мають бути розділені. Олігархи і великий бізнес паразитують на українцях і їм байдуже до України, до проблем її громадян. Гроші і тільки гроші – ось мета життя олігархів і доморощених бізнесменів. Гроші підмінюють їм і Бога, і громадянську позицію. За гроші вони готові на все. Олігархи і бізнесмени ніколи не можуть бути справжніми патріотами. Вони завжди думають лише про гроші, про свої прибутки. Великі гроші в Україні, – це окрема тема, бо законом, чесністю і порядністю вони не підкріплені і довіри ще довго не будуть викликати. Загибель десятків, а то й сотень українців, це в першу чергу справа рук тих, які перетворили війну на бізнес і які роблять свій підлий гешефт на крові, що пролили наші герої на Майдані і проливають наші патріоти, захищаючи територіальну цілісність країни.

Зробивши перші кроки після Революції гідності, ми маємо продовжувати цей рух далі. Політична воля, дух патріотизму та сила закону відповідальності, які необхідно утверджувати зверху до низу і навпаки, приведуть до успіху. За всю історію України патріоти довели, що вони є і з ними доведеться рахуватися, скільки б їх не принижували і знищували. 

З Днем Гідності та Свободи! Слава Україні!

Володимир ЧУБ, заступник голови Сокальської районної ради.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews