12 вересня голова Сокальської районної ради Микола Пасько та керівник апарату Сокальської районної державної адміністрації Віра Левандовська провели засідання організаційного комітету з питань підготовки та проведення свята національної пам’яті «Іваньки – трагедія і героїзм».
У нараді взяли участь заступник голови Сокальської райради Василь Бойко, начальник відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії райдержадміністрації Руслана Антонюк, директор «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак, редактор газети «Голос з-над Бугу» Василь Сорочук, спеціалісти відділів адміністрації.
В ході засідання присутні обговорили сценарій та узгодили організаційні моменти щодо належної підготовки поминального заходу, який відбудеться 29 вересня, на місці спаленого більшовиками села Іваньки, що знаходиться на межі Сокальського та Жовківського районів. Зокрема йшлось про благоустрій території, довезення учнів та мистецьких колективів, організацію польової кухні, встановлення смітників, біотуалетів, забезпечення питною водою.
Микола Пасько запропонував провести захід на вищому рівні, запросивши гостей зі Львова та Жовкви. Також було вирішено залучити якомога більше школярів, не лише з сусідніх населених пунктів, а й з Сокальських шкіл. Пластуни Національної скаутської організації готують мистецьку акцію патріотичного спрямування “Повстанська ватра”. Також планується проведення Служби Божої, панахиди, урочистого віча, виступи художніх колективів.
Нагадаємо, що вже стало доброю традицією, кожного року, у вересні, збиратися на Іваньківському клаптику землі, біля каплиці Матері Божої Покрови України, щоб віддати шану похованим тут у братській могилі воїнам УПА, а також згадати трагедію спалених і розстріляних сіл Пирятин, Синьковичі та Іваньки.
Цього року депутати Сокальської районної ради затвердили програму «Пропагування Сокальського району на території України і закордоном: культурний розвиток Сокальського району у 2019 році». У її межах, за кошти районного бюджету, в сумі 45 тис.300 грн., було видано 300 примірників книги Степана Івасейка «З вогню і крові» про трагедію Іваньків та 1200 буклетів про спалене село.