Згадаємо, як це було

У Городку вшанували героїчний чин членів ОУН В.Біласа, Д.Данилишина, В.Старика та Ю.Березинського

Сьогодні, 30 листопада, біля пам’ятника Борцям за волю України в м.Городку відбулося вшанування героїчного чину членів ОУН В.Біласа, Д.Данилишина, В.Старика, Ю.Березинського, які в 1932 році здійснили збройний напад на місцеву пошту з метою здобуття коштів на визвольну боротьбу проти тогочасної окупаційної польської політики.

Отець Михайло Греділь відслужив панахиду за Героями України.

Присутні віддали шану оунівцям, заспівавши Гімн Українського Націоналіста «Зродились ми великої години».

До підніжжя пам’ятника Борцям за волю України покладено квіти та запалено лампадки.

Участь у заході взяли голова Городоцької громади Володимир Ременяк, секретар міської ради Микола Лупій, керівник Гуманітарного управління Городоцької міської ради Ігор Яскевич, ГО «Апостольська Чота» та небайдужі мешканці міста.

30 листопада 1932 група ОУН здійснила напад на пошту в м. Городок з метою експропріації коштів. З учасників нападу були затримані, під час відступу з місця подій, Дмитро Данилишин і Василь Білас, згодом заарештували і Мар’яна Жураківського та Зенона Коссака, який не брав безпосередньої участі в акції, але причетний до її організації. Загальне керівництво операцією здійснювали Роман Шухевич і Микола Лебідь. У ході процесу, за браком звинувачень, З. Коссак був виправданий, інші обвинувачені – засуджені до смертної кари (М. Жураківському президент Польщі замінив страту на 15-річне ув’язнення). Д. Данилишин і В. Білас, були страчені 23 грудня 1932 у м. Львів, на території в’язниці «Бригідки». Останніми словами Д. Данилишина були: «Мені тільки дуже жаль, що я не можу ще раз умерти за Україну».

У момент страти в багатьох греко-католицьких церквах Галичини проводили поминальні служби, при цьому польська поліція, остерігаючись масових заворушень, не наважилась втрутитися. Польська влада відмовилася віддати тіла страчених для поховання. Проте пізніше їх таки поховали у м.Львові на Янівському кладовищі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.