Сьогодні день народження Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника. Герою сьогодні могло б виповнитися 35 років.
Пам’ять Героя вшанували в рідному місті Богдана – Старому Самборі. Квіти до могили Богдана Сольчаника поклали заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко та голова Старосамбірської райдержадміністрації Петро Назар. Про це повідомили у ЛОДА.
Також у вестибюлі Львівської обласної адміністрації встановлено присвячений Герою стенд із виставки “Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини” Музею визвольної боротьби України, що є відділом Львівського історичного музею. Виставку “Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини”, до якої увійшли 25 стендів з життєписами Героїв, можна оглянути в Музеї визвольної боротьби України за адресою вул. Лисенка,23а.
Довідково:
Сольчаник Богдан Зіновійович ( 25 липня 1985 року, місто Старий Самбір – 20 лютого2014, м. Київ) – український історик, громадський діяч, викладач Українського католицького університету у Львові. Богдан Сольчаник народився у місті Старий Самбір Львівської області. У Львові отримав вищу освіту, а згодом проходив докторську програму у Варшаві, готував до захисту дисертацію «Виборчі практики в малому західноукраїнському місті. 1965–2006 роки». Він викладав на кафедрі нової та новітньої історії України Українського католицького університету, був активістом Громадянської мережі “ОПОРА”. Саме громада, її місцева самоорганізація у малих селах і містечках, вважав Сольчаник, має стати рушійною силою для розвитку країни. Відтак, юнак брав активну участь у громадських рухах. Друзі стверджують, що у будь-якій незрозумілій ситуації Богдан завжди брав відповідальність на себе. У 2004 р. Богдан Сольчаник – активний учасник Помаранчевої революції. Влітку 2013р. ініціював проведення під Львівським обласним управлінням міліції акції солідарності з мешканцями Врадіївки, що повстали проти міліцейського свавілля. Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Землі, вболівав за її долю, прагнув добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ’ям та соціальною несправедливістю. Узимку 2013-2014рр. кілька разів приїздив на Майдан Незалежності в Київ, де був активним учасником Революції Гідності. 20 лютого 2014 р. вранці загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення: куля снайпера влучила йому в шию, у сонну артерію. У 2014 році було видано збірку віршів Богдана Сольчаника «Кухні мого покоління». Похований у рідному місті Старому Самборі Львівської області.