Головна / Звернення до влади / БОРОДАТА БАЗАРНА ІСТОРІЯ

БОРОДАТА БАЗАРНА ІСТОРІЯ

Повторюється минулорічна історія. Є КП "Сокальський ринок", до якого, як вважають сокальські підприємці, вони належать. Але дає про себе знати ТзОВ "Агрошляхбудсервіс", яке має право власності на деякі об"єкти (щитову, туалет, огорожу) і з цією організацією ще минулого року Сокальська міська рада, згідно з рішенням суду, уклала угоду на оренду землі. Тепер орендарі вимагають у підприємців, аби вони уклали договори саме з ними, а не з КП "Сокальський ринок". Працівники ринку стривожені. Не відчувають стабільності, впевненості у завтрашньому дню, а це 160 підприємців, які є годувальниками своїх родин. Насамперед, вони стривожені тим, що в угоді між міської радою та ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" є пункт, у якому йдеться про переваги в купівлі цієї землі нинішнього орендаря даної ділянки. І тоді власники що схочуть, те й робитимуть на цій земельній ділянці. І не обов"язково це буде ринок. Тому й людей тривожить їх майбутнє. І ось вони прийшли під стіни міської ради, а потім зустрілися з міським головою Петром Савчуком.
Ось окремі думки учасників акції. 

Наталія НАЙДИЧ:
 Ми боїмось, що ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" може вигнати нас із земельної ділянки, яку орендує". Навіть перший раз, як вони до нас прийшли, то ставили дуже багато умов: збільшення податку за землю, ринковий збір відразу мав збільшитися. Вони гарно говорять про благоустрій ринку, але це все за наш рахунок. Багато підприємців фактично на межі виживання у цей кризовий час, тепер щось змінювати, покращувати, модернізувати, скажімо, контейнери нам просто не під силу, бо вони вартують по 56 тис. доларів. Ми самі створили робочі місця і в такий спосіб заробляємо на свої сім"ї. Не отримуємо жодних допомог від держави, не вимагаємо заробітної плати, ні субсидій. Самі себе фінансуємо. Чому з нами так поводяться? Виходить, що нинішній владі до нас байдуже. Хочемо зустрітися з головою міста і вимагаємо, щоб договір, який був укладений протизаконно із ТзОВ "Агрошляхбудсервіс", розірвали. Договір оренди землі підписаний з порушенням і, думаю, це є підставою для його розірвання.

Ольга ГУНЬКА, директор КП "Сокальський ринок":
 Підприємство КП "Сокальський ринок" створене Сокальською міською радою, і в своїй діяльності ми керуємося всіма рішеннями і розпорядженнями, прийнятими на сесії чи виконкомі міської ради. Тобто виконуємо те, що нам доручають депутати міської ради, які представляють інтереси територіальної громади Сокаля, що є власником цієї земельної ділянки. Було рішення сесії скасувати і визнати недійсним укладений договір оренди цієї земельної площі з ТзОВ "Агрошляхбудсервіс". Наступне рішення сесії міської ради  уповноважити КП "Сокальський ринок" від імені Сокальської міської ради звернутися в суд на розірвання договору з ТзОВ "Агрошляхбудсервіс". Ми склали позовну заяву, подали в суд. Але вона не була взята до розгляду через те, що комунальне підприємство "Сокальський ринок" в особі директора не має права представляти Сокальську міську раду. І далі ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" чинить тиск. Написали скарги у всі інстанції: Львівську обласну податкову адміністрацію, податкову міліцію. Нас постійно перевіряють. Висувають звинувачення: незаконна діяльність на чужій земельній ділянці, яку ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" орендує. Але в нас є рішення сесії, яке зобов"язало збирати ринковий збір і проводити всі інші платежі, крім оренди за землю. І жодної плати за земельну ділянку не беремо. Кошти, а це ринковий збір, ідуть на рахунок Сокальської міської ради. І, повірте, якоїсь злочинної діяльності з боку КП "Сокальський ринок" немає. Відбувся "круглий стіл", на який запросили керівників служб Сокаля, а також був присутній голова РДА Микола Мисак та представники "Агрошляхбудсервісу". Висловили свої думки, а опісля представники "Агрошляхбудсервісу" прийшли до підприємців на ринок і запропонували укладати угоди обслуговування торгових місць з ними. Підприємці усі категорично відмовилися. Комунальне підприємство не було ліквідоване, не зроблено жодної реконструкції, і ми працюємо далі, хоча кажуть, що все це незаконно. Представники "Агрошляхбудсервісу" вважають, що це рішення незаконне, але не оскаржили його в суді. Отже воно не відмінене і чинне й нині. Тому надзвичайно важко працювати в таких умовах. Підприємці покинули свої робочі місця і пішли під стіни Сокальської міської ради, бо вони хочуть працювати в КП "Сокальський ринок", а не в "Агрошляхбудсервісі".

Петро САВЧУК, Сокальський міський голова:
Договір підписаний після рішення суду. На нинішній день "Агрошляхбудсервіс" є власником нерухомого майна (це щитова, туалет, паркан) це засвідчують документи з БТІ. Якщо ви, скажімо, на туалет, огорожу збирали гроші, то чому ви цього не задокументували. Ви є госпрозрахункова організація і свої фінансові питання повинні вирішувати самі, влада у це втручатися не має права.

А щодо продовження оренди з "Агрошляхбудсервісом", то я виконав рішення суду. Я вже вам казав, принесете мені рішення суду, де буде вказано, що з КП "Сокальський ринок" треба укладати договір оренди на землю, я підпишу цей документ і депутати міської ради підтримають. У чинному законодавстві сказано, що орендар землі, а також власник певних об"єктів має першочергове право на викуп її.

Справді, ми створили комунальне підприємство "Сокальський ринок" і тільки в інтересах підприємців, які там працюють. За ним ми закріпили землю. Якби попередній директор, шановний Євген Музика виробив документи, або знайшов спільну мову з "Агробудшляхсервісом", то такої ситуації як склалася нині не виникло б. Бо, щоб укласти договір оренди, потрібно виробити певні документи: технічний звіт, містобудівне обгрунтування і багато іншого. А цих документів у КП "Сокальський ринок" немає. Ви просите надати повноваження директору КП "Сокальський ринок" подати на "Агрошляхбудсервіс" у суд, але для цього потрібні якість підстави, а їх немає. Які ви факти можете висунути сьогодні їм у позовній заяві? Вони мають нерухомість? Мають. Вони мають договір оренди зі судовим рішенням? Мають. А Ви прочитали звернення до голови міської ради та депутатів, але ж воно не правильно оформлене і це фактично виступ депутата Богдана Зарічного на попередній сесії міської ради.

Нині ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" хотів би з вами, підприємцями укладати договір суборенди землі. З юридичного боку не бачу іншого виходу, а якщо ви бачите, скажіть. Укласти договір суборенди на 3,5 року, у ньому обумовити всі питання, які турбують підприємців. Що за три з половиною роки буде, я не знаю, і ви не знаєте.

***

На цій зустрічі було багато емоцій, взаємних звинувачень, але конструктивної відповіді ніхто не почув, до спільної думки, яка б влаштовувала усіх, так і не дійшли. І що буде завтра з Сокальським ринком та підприємцями невідомо.

Записала Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.
Обговорити статтю можна на сайті Форум Сокаля.         

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!