Звернення до влади

БОРОДАТА БАЗАРНА ІСТОРІЯ

Повторюється минулорічна історія. Є КП "Сокальський ринок", до якого, як вважають сокальські підприємці, вони належать. Але дає про себе знати ТзОВ "Агрошляхбудсервіс", яке має право власності на деякі об"єкти (щитову, туалет, огорожу) і з цією організацією ще минулого року Сокальська міська рада, згідно з рішенням суду, уклала угоду на оренду землі. Тепер орендарі вимагають у підприємців, аби вони уклали договори саме з ними, а не з КП "Сокальський ринок". Працівники ринку стривожені. Не відчувають стабільності, впевненості у завтрашньому дню, а це 160 підприємців, які є годувальниками своїх родин. Насамперед, вони стривожені тим, що в угоді між міської радою та ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" є пункт, у якому йдеться про переваги в купівлі цієї землі нинішнього орендаря даної ділянки. І тоді власники що схочуть, те й робитимуть на цій земельній ділянці. І не обов"язково це буде ринок. Тому й людей тривожить їх майбутнє. І ось вони прийшли під стіни міської ради, а потім зустрілися з міським головою Петром Савчуком.
Ось окремі думки учасників акції. 

Наталія НАЙДИЧ:
 Ми боїмось, що ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" може вигнати нас із земельної ділянки, яку орендує". Навіть перший раз, як вони до нас прийшли, то ставили дуже багато умов: збільшення податку за землю, ринковий збір відразу мав збільшитися. Вони гарно говорять про благоустрій ринку, але це все за наш рахунок. Багато підприємців фактично на межі виживання у цей кризовий час, тепер щось змінювати, покращувати, модернізувати, скажімо, контейнери нам просто не під силу, бо вони вартують по 56 тис. доларів. Ми самі створили робочі місця і в такий спосіб заробляємо на свої сім"ї. Не отримуємо жодних допомог від держави, не вимагаємо заробітної плати, ні субсидій. Самі себе фінансуємо. Чому з нами так поводяться? Виходить, що нинішній владі до нас байдуже. Хочемо зустрітися з головою міста і вимагаємо, щоб договір, який був укладений протизаконно із ТзОВ "Агрошляхбудсервіс", розірвали. Договір оренди землі підписаний з порушенням і, думаю, це є підставою для його розірвання.

Ольга ГУНЬКА, директор КП "Сокальський ринок":
 Підприємство КП "Сокальський ринок" створене Сокальською міською радою, і в своїй діяльності ми керуємося всіма рішеннями і розпорядженнями, прийнятими на сесії чи виконкомі міської ради. Тобто виконуємо те, що нам доручають депутати міської ради, які представляють інтереси територіальної громади Сокаля, що є власником цієї земельної ділянки. Було рішення сесії скасувати і визнати недійсним укладений договір оренди цієї земельної площі з ТзОВ "Агрошляхбудсервіс". Наступне рішення сесії міської ради  уповноважити КП "Сокальський ринок" від імені Сокальської міської ради звернутися в суд на розірвання договору з ТзОВ "Агрошляхбудсервіс". Ми склали позовну заяву, подали в суд. Але вона не була взята до розгляду через те, що комунальне підприємство "Сокальський ринок" в особі директора не має права представляти Сокальську міську раду. І далі ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" чинить тиск. Написали скарги у всі інстанції: Львівську обласну податкову адміністрацію, податкову міліцію. Нас постійно перевіряють. Висувають звинувачення: незаконна діяльність на чужій земельній ділянці, яку ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" орендує. Але в нас є рішення сесії, яке зобов"язало збирати ринковий збір і проводити всі інші платежі, крім оренди за землю. І жодної плати за земельну ділянку не беремо. Кошти, а це ринковий збір, ідуть на рахунок Сокальської міської ради. І, повірте, якоїсь злочинної діяльності з боку КП "Сокальський ринок" немає. Відбувся "круглий стіл", на який запросили керівників служб Сокаля, а також був присутній голова РДА Микола Мисак та представники "Агрошляхбудсервісу". Висловили свої думки, а опісля представники "Агрошляхбудсервісу" прийшли до підприємців на ринок і запропонували укладати угоди обслуговування торгових місць з ними. Підприємці усі категорично відмовилися. Комунальне підприємство не було ліквідоване, не зроблено жодної реконструкції, і ми працюємо далі, хоча кажуть, що все це незаконно. Представники "Агрошляхбудсервісу" вважають, що це рішення незаконне, але не оскаржили його в суді. Отже воно не відмінене і чинне й нині. Тому надзвичайно важко працювати в таких умовах. Підприємці покинули свої робочі місця і пішли під стіни Сокальської міської ради, бо вони хочуть працювати в КП "Сокальський ринок", а не в "Агрошляхбудсервісі".

Петро САВЧУК, Сокальський міський голова:
Договір підписаний після рішення суду. На нинішній день "Агрошляхбудсервіс" є власником нерухомого майна (це щитова, туалет, паркан) це засвідчують документи з БТІ. Якщо ви, скажімо, на туалет, огорожу збирали гроші, то чому ви цього не задокументували. Ви є госпрозрахункова організація і свої фінансові питання повинні вирішувати самі, влада у це втручатися не має права.

А щодо продовження оренди з "Агрошляхбудсервісом", то я виконав рішення суду. Я вже вам казав, принесете мені рішення суду, де буде вказано, що з КП "Сокальський ринок" треба укладати договір оренди на землю, я підпишу цей документ і депутати міської ради підтримають. У чинному законодавстві сказано, що орендар землі, а також власник певних об"єктів має першочергове право на викуп її.

Справді, ми створили комунальне підприємство "Сокальський ринок" і тільки в інтересах підприємців, які там працюють. За ним ми закріпили землю. Якби попередній директор, шановний Євген Музика виробив документи, або знайшов спільну мову з "Агробудшляхсервісом", то такої ситуації як склалася нині не виникло б. Бо, щоб укласти договір оренди, потрібно виробити певні документи: технічний звіт, містобудівне обгрунтування і багато іншого. А цих документів у КП "Сокальський ринок" немає. Ви просите надати повноваження директору КП "Сокальський ринок" подати на "Агрошляхбудсервіс" у суд, але для цього потрібні якість підстави, а їх немає. Які ви факти можете висунути сьогодні їм у позовній заяві? Вони мають нерухомість? Мають. Вони мають договір оренди зі судовим рішенням? Мають. А Ви прочитали звернення до голови міської ради та депутатів, але ж воно не правильно оформлене і це фактично виступ депутата Богдана Зарічного на попередній сесії міської ради.

Нині ТзОВ "Агрошляхбудсервіс" хотів би з вами, підприємцями укладати договір суборенди землі. З юридичного боку не бачу іншого виходу, а якщо ви бачите, скажіть. Укласти договір суборенди на 3,5 року, у ньому обумовити всі питання, які турбують підприємців. Що за три з половиною роки буде, я не знаю, і ви не знаєте.

***

На цій зустрічі було багато емоцій, взаємних звинувачень, але конструктивної відповіді ніхто не почув, до спільної думки, яка б влаштовувала усіх, так і не дійшли. І що буде завтра з Сокальським ринком та підприємцями невідомо.

Записала Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.
Обговорити статтю можна на сайті Форум Сокаля.         

Голос Сокальщини на GoogleNews