Звернення до влади

Протягом першого півріччя 2011 року до Сокальської райдержадміністрації надійшло 135 звернень громадян.

Звернення громадян в Сокальській райдержадміністрації розглядаються відповідно до Указу Президента України від 7 лютого 2008 року “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, розпорядження голови райдержадміністрації від 31 березня 2008 року “Про організацію роботи із зверненнями громадян в райдержадміністрації”.

Протягом першого півріччя 2011 року до Сокальської райдержадміністрації надійшло 135 звернень громадян. З них працівники райдержадміністрації, управління, відділи та структурні підрозділи розглянули 105. На особистий прийом звернулося 30 громадян. Повторних  8, колективних  9.

Як показав аналіз, кількість звернень у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась на 24.

На особистих прийомах керівництво райдержадміністрації прийняло 30 громадян, що на 9 звернень менше, ніж минулого року.

Голова та заступники голови райдержадміністрації значну увагу приділяють безпосередньому спілкуванню з мешканцями району під час проведення особистих виїзних прийомів. За перше півріччя 2011 року прийнято 74 громадян.

На виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” щодо оперативного реагування на гострі проблеми членів територіальних громад та поширення зворотного зв”язку з мешканцями району, невідкладного вжиття заходів щодо припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян, порушених унаслідок недотримання вимог законодавства про звернення громадян, запроваджено функціонування “гарячої телефонної лінії” та “телефону довіри”. Протягом першого півріччя телефонувало 17 мешканців району, яким надано усні роз”яснення з приводу порушених питань.

Для широкого висвітлення роботи із зверненнями громадян налагоджено співпрацю райдержадміністрації із засобами масової інформації. Протягом звітного періоду в часописі “Голос знад Бугу” публікувалися виступи керівництва РДА. В прямому ефірі районного радіо в рамках програми “Діалоги з владою” пройшли прямі “телефонні лінії”.

Щодо розгляду всіх пропозицій, заяв і скарг громадян, що надійшли до райдержадміністрації, звернень, поданих на особистому прийомі, вживалися відповідні заходи.

Результати аналізу звернень громадян за змістом свідчать, що вони в основному надходять з таких питань: земельний пай  4; майновий пай  2; отримання державного акту  10; ремонт доріг  3; перевезення пасажирів  2; питання зв’язку  1; житлові питання  4; питання електропостачання  1; питання будівництва  1; питання ЖКГ, послуг та пільг  3; виплата заробітної плати  3; соціальний захист  29; питання підтоплення  10; інші  62.

Основною причиною зростання кількості звернень громадян є їх соціальна незахищеність, важкий матеріальний стан, проблеми пов’язані з підтопленням, присвоєнням звання “Матигероїня”. Тому в переважній більшості авторами заяв є пенсіонери, малозабезпечені громадяни, інваліди, учасники війни та бойових дій, багатодітні матері.

Найбільше звертаються жителі з:

м.  Сокаля  43 (земельні питання, будівництво, надання матеріальної допомоги, водосховище СЗХВ, присвоєння звання “Матигероїня”);

м. Белз  9 ( надання матеріальної допомоги, допомоги у виготовленні документів, •видача державних актів, житлові питання);

м. Великі Мости  8 ( виділення матеріальної допомоги, земельні питання, будівництво);

с. Межиріччя  5 (водопостачання, земельні питання, підтоплення);

с. Острів  5 (земельні питання, підтоплення, будівництво, перевезення пасажирів);

с. Сілець  5 (земельні питання, підтоплення, будівництво, перевезення пасажирів);

с. Стенятин  5 (земельні питання, підтоплення).

Відповідно до Програми соціальної допомоги найменш забезпеченим громадянам, які опини•лися в екстремальних обставинах, затвердженої рішенням Сокальської районної ради від 11 січня 2011 року № 24 у І півріччі цього року надано допомогу 46 особам на суму 42800 грн.

Надія КІСЕЛИК,
головний спеціаліст загального відділу РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews