Головна / Звернення до влади / В Жовкві сім’я очікує на житло 36 років

В Жовкві сім’я очікує на житло 36 років

У містечку Жовква, що біля Львова, сім'я Сеників 36 років живе в напівпідвальному приміщенні. 36 років тому влада їм пообіцяла нове повноцінне помешкання. З того часу утворилось вже три сім'ї. І всі вони тісняться у тому самому запліснявілому, по суті, не придатному для життя підвалі. І 36 років стоять першим у квартирній черзі.

"Наш дідусь загинув, працюючи на місцевому консервному заводі. Тоді міська рада взяла на себе обов'язок забезпечити його дітей, що стали сиротами, помешканням. У 1980 році, коли наш батько повернувся з армії, йому надали це підвальне приміщення – для тимчасового проживання. А також  поставили першим у черзі з отримання житла", – розповіла жовківчанка Ірина Сеник.

На той час, за її словами, у тому напівпідвалі не було жодних комунікацій. "У 1980 році, коли ми сюди вселились, тут не було ні водопроводу, ні каналізації, ні газу. Воду ми носили з центру міста, а стік в каналізацію мали за подвір'ям. Навіть вентиляцію в кухні ми робили власним коштом. При цім ордеру на право власності досі ми не отримали", – зазначає Ірина Сеник.

Водопровід до будинку мешканці провели самотужки, однак досі не у всьому помешканні є опалення. "В нас були пічки на вугілля, лише в 95-му році нам дозволили провести в кімнати газ. Однак в кухні нема опалення – взимку навіть вода замерзає. Немає можливості ані самій поїсти, ані нагодувати тут дітей", – розповідає Ірина.

Попри всі намагання якось влаштуватись, підвальне приміщення перебуває в жалюгідному стані. Усі стіни внаслідок високої вологості вкриті пліснявою. Через вікна, що розміщені на рівні землі, до кімнат бігають щурі. "Вони тут прогризли в підлозі дірки. Навіть слимаки лізуть з під підлоги", – жаліється жінка.

В 2015 році санепідемстанція провела експертизу. У висновках зазначається, що в приміщеннях висока вологість, на стінах присутній грибок, пліснява.

"З 2003 року я постійно звертаюсь до Жовківської міської ради. Петро Вихопень, мер міста, відповідає завжди, що в них немає квартир, аби надати нам житло. І це при тому, що довкола будується багато будинків, а ми уже понад 20 років, і, як нас запевняють, – перші у квартирній черзі", – продовжує Ірина Сеник.

Депутат Жовківської міської ради Андрій Вненкевич: "Тут проживає три сім'ї, загалом це семеро дорослих та четверо дітей. Не зрозуміло, яким чином підвальне приміщення було визнано житловим. Ми можемо на власні очі бачити, в якому жахливому стані воно перебуває попри усі намагання мешканців його відремонтувати. До того ж мешканці оплачують чи не найвищі комунальні тарифи за квадратний метр свого помешкання", – наголошує він.

На жаль, журналісту не вдалось поспілкуватись з мером Жовкви Петром Вихопнем. Як повідомили нам у міській раді, мер у день нашого приїзду перебував у відряджені. Що ж, ми надішлемо інформаційний запит щодо цієї кричущої ситуації.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − eight =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!